Ankastre Ürünler Nasıl Temizlenir

Ankastre cihazların, diğer beyaz eşyalardan yapısal olarak hiç bir farkı yoktur. Tek farkı ve özelliği mutfak dolaplarına gömülü olmasıdır. Bu özelliği ile ankastre ürünler yerden tasarruf sağladığı gibi temizliği de diğer beyaz eşyalara göre daha kolay ve hızlıdır.

ankastre temizliği nasıl yapılır

  • Öncelikle ankastre ocağınızda yada fırınınızda yemek pişirirken damlayan, bulaşan kirlere anında müdahale etmelisiniz. Kuruyan lekeleri çıkarmak oldukça zor olacaktır. Bunun için nemli, mikrofiber yapıda bir bez işinizi görebilir.
  • Büyük marketlerde satılan, ankastre yüzeyleri temizlemek için özel olarak üretilen inox(paslanmaz) yüzey temizleyicisi alın. Genellikle bu ürünler krem şeklinde olup püskürtmeli olarak kullanılır.
  • Paslanmaz yüzey temizleyicisini tüm kirli yüzeye püskürtün. Temiz bir mikrofiber bez yardımıyla tüm yüzeyi yavaşça kremin izi kalmayacak şekilde silin. Tekrar nemli bir mikrofiber bezle durulayın.
  • Bir diğer yöntem ise arabalarda kullanılan pasta ve cila (sıvı olanı) ile yapılan temizliktir. Aynı temizleme yöntemini bu ürünlerle de uygulayabilirsiniz.
  • Ankastre ocak ve fırını, markanın yan ürün olarak vereceği temizlik ürünlerini kullanarak da temizleyebilirsiniz. Bu ürünler hem güvenli temizliği sağladığı gibi hem de cihazların korumasını sağlar.
  • Son olarak da bu ürünlerin dışında bebe yağı da kullanılabilir. Bebe yağı ankastre ürünlerinizin parlaklığını sağladığı gibi oluşacak parmak izi ve su lekelerinde etkin koruma sağlar.

 

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Evde Doğal Sabun Nasıl Yapılır

Sabun yapmak için gerekli olan malzemeler; 16 gram sodyum hidroksit (kostik) Aromaterapik yağ ( istediğiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir