Anasayfa / Magazin / Aydın Kimdir?

Aydın Kimdir?

 

Şarkıcı Aydın (Uğurlular), İstanbul´da doğmuştur.. Başka kardeşi olmayıp ailenin çocuğu olarak 1 Temmuz 1966´da doğdu.Eğitim hayatına ilk ve orta öğrenimin ardından Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil Bölümü´nü bitirmiştir. Ardından İstanbul Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi´nde yöneticilik üzerine eğitim almıştır.Aydın Türkiye´de eğitimini tamaladıktan sonra Milano´ya gitmiş ve  bir süre tekstil üzerine staj yapıp stajını tamamlar tamamlamaz Türkiye´ye dönüp kısa  dönem tekstil alanında işletmecilik yapmıştır.

Şarkıcı olarak profesyonel müzik hayatına, yirmili yaşların başında  reklam müzikleri seslendirerek ve fasıl albümlerinde solistlik yaparak başlamıştır. Müzik ve sahne dünyasına adım atan Aydın, Haldun Dormen´in ‘Çılgınlar’ adlı müzikalinde rol almıştır..Sonrasında kısa süre Sezen Aksu´nun vokalistliğini de yaparak müzik sektöründe ünlenmeye  başladı.

Albüm ve sunuculuk yapmaya başlarken 1998 yılında ‘Mutlu Yıllar Kuşum’ adını verdiği albümünü ilk olarak  çıkardı.Bu ilk albümün  prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü ermeni besteci Garo Mafyan yaptı.. Aydın, uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle defalarca gözaltına alındı.Şuanda pek sektörde pek birşey yapmamaktadır.

Hakkında

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pelin Öztekin Zayıflamaya Devam Ediyor

Pelin Öztekin bundan iki sene  önce tüp mide ameliyatı olmuş ve sonrasında  ciddi şekilde kilo verdi. Mide küçültme ameliyatıyla toplamda 70 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir