Anasayfa / Yaşam / Pratik Bilgiler / Duvarlar Nasıl Temizlenir

Duvarlar Nasıl Temizlenir

Evimiz ister sobalı olsun ister kaloriferli, duvarlarda oluşacak is lekelerinin önüne geçemeyiz. Trafiğin yoğun olduğu caddelerde oturanlar duvarların nasıl bu kadar hızlı kirlendiğine anlam veremezler. Yaratıcı çocuklar eserlerini en çok duvarlarda sergilemekten hoşlanır.

duvar nasıl silinir

Duvar nasıl temizlenir?

  • Temizliğe önce elektrik süpürgesi fırçalı ucu yardımıyla duvarların tozunu süpürerek başlamak işimizi kolaylaştırır. Böylece duvardaki mevcut tozun ıslak bez ile duvara yayılmasını engellemiş oluruz. Ardından ıslak mikrofiber bez ve aşındırıcı (çamaşır suyu vb.) olmayan deterjanlı su ile duvarları silebiliriz. Deterjan olarak sıvı arap sabunu kullanmak duvarlara vereceğimiz hasarı önleyecektir. Son olarak temiz su ile durulayıp, kurumaya bırakıyoruz.
  • Duvar temizliğinde; son zamanlarda yüzey temizliği için kullanılan sünger moplar işinizi kolaylaştıran ürünlerden biridir. Uzun fırçaya sahip sünger mop, duvarın üst kısımlarına kolayca erişmenizi sağlar. Hazırladığınız temizleme suyuna mopu batırıp iyice sıkın ve ardından boya yapar gibi duvarları temizleyin. Leke bırakmaması için mutlaka çok sulu olmamalı ve iyi durulanmalıdır.

 

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Evde Doğal Sabun Nasıl Yapılır

Sabun yapmak için gerekli olan malzemeler; 16 gram sodyum hidroksit (kostik) Aromaterapik yağ ( istediğiniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir