Rahmi Koç Müzesi

Türkiye’de Ulaşım, Endüstri ve İletişim tarihine adanmış ilk önemli müzedir. Haliç’in kıyısında, endüstriyel arkeolojinin önde gelen örneklerinden olan muhteşem binalar içinde yer alan koleksiyonu gramofon iğnesinden gerçek boyutlarda gemilere ve uçaklara kadar uzanan binlerce objeyi içermektedir.

Müze, konumu, bulunduğu tarihi mekan ve İstanbul’un her iki yakasına da yakın oluşuyla oldukça iddialıdır. Müzenin dünya çapındaki beğenisi, bünyesindeki yetenekli mühendisler ve zanaatkarlar tarafından yaratılmış, insanoğlunun dehasını ve çalışkanlığını yansıtan objelerden kaynaklanmaktadır.

rahmi koç müzesi

Müze ve çevresi ile ilgili birçok hediyelik eşya satışa sunulmuştur. Kalemler, kartpostallar, anahtarlıklar gibi cep harçlığı ile alınabilecek ürünlerin yanısıra, deri cüzdanlar, İznik Çinisi tabaklar, değişik konulu kitaplar ve müzemizdeki objeleri andıran modelleri de satın almanız mümkündür. Logomuz olan bisikletten, bizim tarafımızdan hazırlatılmış sanat eserlerine kadar bir çoğu Rahmi M. Koç Müzesine özeldir.

rahmi koç müzesi antikalar

Tarihi Haliç kıyısında yer alan dayanılmaz Akdeniz mutfağı ve yerli yabancı şarap seçeneklerini misafirlerinin beğenisine sunmaktadır. Büyülü bir deneyim için bir yaz akşamı gelip deniz kenarındaki terasta Haliç’i seyrederek yemek yiyebilirsiniz. İngiliz Pubları konusunda deneyimli kişiler tarafından dizayn edilmiş, Sayın Rahmi M. Koç’un kişisel koleksiyonunda bulunan antikalarla dekore edilmiş Barbarossa Pub, özel bir mekandır. Her türlü içkinin sunulduğu ve Halat Restaurant’ta hazırlanan bar mönüsüne sahip bu mekan, ziyaretlerinize tat katar. Arkadaşlarınızla geleceğiniz bu mekanda gecenin tadını çıkarabilirsiniz.

rahmi koç müzesi lokomotif

Paris Brasserie’si tarzında döşenmiş ve Fransız mutfağının sunulduğu Café du Levant, Lengerhane binasının hemen yanında bulunmaktadır. Bu restaurant cazip dekorasyonu ile özel günler için oldukça ideal bir mekandır.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

salata tarifi

KIRMIZI BİBER SALATASI TARİFİ

Kırmızı Biber Salatası Kırmızı Biber Salatası Tarifinin Malzemeleri 4 adet közlenmiş kırmızı biber 2 yemek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir