Anasayfa / Moda / Aksesuar / Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çoğu zaman harika bir görünümle vasat bir görünüm arasındaki tek fark yanlış aksesuar seçimleri olabilmektedir. Aksesuarlar, kıyafetlerinizi tamamlayan oldukça ince detaylardır fakat doğru kullanıldığında kesinlikle en az kıyafetleriniz kadar da önem taşımaktadır.

Şahane bir kıyafet seçimi de yapmış olsanız yanlış küpe seçimleri, uzun gelen kolye ya da uyumsuz bir kemer tüm kıyafetinizi berbat edebilmektedir. İşte bu tarz durumlara düşmemek de için dikkat etmeniz gereken bazı ipuçları;

Kendinizi rahatsız hissetmeyin

Kullandığınız aksesuar eğer, ne olursa olsun, kendinizi rahatsız hissettiriyorsa, muhtemelen yanlış aksesuarı seçmişsinizdir. Bilezikleriniz de kol hareketlerinizi engelliyorsa, küpeleriniz telefon konuşmaları sırasında sizi rahatsız ediyorsa ya da kolyenize, eğildiğiniz zamanlarda hakim olamıyorsanız, bu aksesuarları hemen çıkarmanız gerekiyor demektir. Gün içersinde sizi rahatsız edecek bütün aksesuarlar sizin için yanlış seçimler olmaktadır.

aksesuar

Kolye boyunuzu iyi ayarlamalısınız

Kolye seçimlerinde kesinlikle kolyenin boyuna dikkat etmelisiniz. Kolye boyu, hem sizin yüz ve gövdenizin ölçüleri ile hem de giydiğiniz kıyafet ile uyumlu olmalıdır.

Vücudunuza uyan kemerleri tercih etmelisiniz

Vücudunuza uyum sağlamayan, dönen, kıvrılan, küçük veya büyük gelen kemerler, kusursuz kıyafetinizi bile rezil edebilmektedir. Bu sebeple, ucu ucuna ancak bağlanan, belinizi neredeyse iki kez saran veya kemer biritlerinin üzerine çıkan kemerlerden hemen vazgeçin. Kumaş ve esnek yapıda olan kemerler daha rahat şekil alacağı için belinize daha iyi oturur ve sizi çok daha şık gösterir.

Büyük küpelere dikkat!

Büyük küpeler, çoğu zaman çok dikkat çekicidir ve şık durur. Fakat bazı zamanlarda olumsuz olarak da dikkat çekebilmektedir. Bu tür küpeleri sadece makyajınız, saçınız ve hatta kıyafettiniz çok sade ise kullanın. Ayrıca yüzünüz küçükse ve boynunuz da kısa ise, çok büyük küpeleri kullanmaktan kaçının.

Aksesuarlarınız çok ses çıkarmasın

Şimdilerde kola birden çok bilezik, zincir ya da bileklik takmak çok moda. Fakat bazen aşırıya kaçıldığında metal takılar, saatle de bir arada kullanıldığı zaman, her kol hareketinde fazla ses çıkabilmektedir. Kollarınıza farklı takılar takarak oldukça harika görünebilirsiniz, fakat siz  yine de çok ses çıkarmamalarına dikkat etmelisiniz.

takı

Dengenizi bozmayın!

Ve yüksek topuklu ayakkabılar… Ne kadar çekici ve feminen olduklarını söylemeye hiç gerek yok. Fakat etkileyici görünmek yerine de gülünç olmak istemiyorsanız, yüksek topuklu ayakkabınızın seçiminize çok dikkat etmelisiniz. Ayağınıza tam oturan, ayağınızı saran ve topuk yüksekliği sizin için uygun olan bir ayakkabıyı tercih etmelisiniz. Eğer sendeleyerek veya dizlerinizi kıra kıra yürüyecekseniz, öncesinde daha kısa topuklarla alıştırma yapmakta yarar var.

Fazla uyum, uyumu bozar!

Her ne kadar aksesuar ve kıyafet seçiminde uyum iyi bilinse de, birbiriyle tam aynı olan parçaları kullanmaktan kaçınmanız gerekebilmektedir. Örneğin küpe ve kolye setleri, çoğu zaman sizi eski moda biri gibi gösterebilirken, büyük bir kolyeyi de yine büyük küpelerle tamamlamaya çalışmak, sizi maalesef rüküş yapar. Bu sebeple, büyük bir aksesuar kullandıysanız ya yalnızca onu kullanın ya da diğer parçaları olabildiğince küçük ve sade seçmeye çalışın.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

2020 ‘de Hangi Yatak Örtüleri Moda?

 Bu haberimiz ev hanımlarının bu yılın en moda  yatak örtülerini içeriyor. Yeni yatak örtüsü modelleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir