Anasayfa / Moda / Alışveriş Rehberi / Çanta Seçmenin Püf Noktaları

Çanta Seçmenin Püf Noktaları

Çantalar kadınlar için bir aksesuar olmaktan öte bir ihtiyaç. Kolunda, elinde veya omzunda bir çanta taşımayan kadın kendini eksik hissediyor. İçinde bir bayana gerekli olan her şey oluyor. Hatta bazen bütün aile için gerekli olan her şey oluyor. Bu gibi durumlarda çantaların ebadı büyüyor, torba tipli çantalar taşınmaya başlanıyor. Ama böylesi bir hacmin içinde çalan telefonu bulmak ayrı bir dert. Bu yüzden çanta seçerken içinde yeterli sayıda yedek göz olup olmadığına mutlaka dikkat edin. Çantanın ebadını ise vücudunuzun tip belirleyecektir. Minyon tipliyseniz büyük, omuzda taşınan, kocaman çantalardan uzak durun, çantanın altında kaybolup gitmenize gerek yok. Bu durumun tersi de doğru, iri yapılı hanımların da çanta ebadını dengelemeleri gerek.

çanta modelleri
çanta modelleri

Modayı takip etmek gibi bir kuralınız her parçada olduğu gibi çantalarda da yok. Öncelikle size yakışacak olanı bulun. Örneğin bu yılın modası diye pek kullanmayacağınız parlak turuncu renkli, cafcaflı bir çantaya dünyanın parasını vermeye gerek yok. Dolabınızdaki giyeceklerin renkleriyle uyum sağlayacak modeller önceliğiniz olsun. Konunun burasında klasik renkler olan ve her kıyafetle uyum sağlayan siyah, gri ve bej renkli çantalar öne çıkıyor.

taba rengi çanta
taba rengi çanta 

İnce kumaş türlerinden yapılmış yazlık çantalar sıcak günler için kullanışlıdır. Böylece omzunuzdan sarkarken sizi terletmez. Etnik desenlere meraklı, özgür ruhlu genç kızların kullandığı heybe türü çantalar ise yaz sıcağında yakıcı olabiliyor.

Günlük kullanımlardan öte sık sık davetlere katılan sosyal bir insansanız değişik türde bir iki çanta dolapta bulunsun. Elbise seçiminiz bu davetlerde nasıl olursa olsun pembe, ışıltılı bir çanta size güven verecektir. Hatta elbiseniz kırmızı olsa bile kullanabilirsiniz.

zarf çanta
zarf çanta

Hanımlar çanta seçimlerini yaparken hep ayakkabıları ile beraber düşünürler. Ayakkabı çanta ikilisi hanımların vazgeçemedikleri aksesuar kombini. Çanta seçiminizde var olan ayakkabılarınızı da düşünün, sonradan ayakkabı masrafı çıkmasın. Ama bugünlerde çok duyulan bir reklam sözü var; hayat kısa o ayakkabıyı al deniyor. Seçim sizin, hayat istediğiniz ve aklınıza takılan şeyler için kısaysa neden çantalar için uzun olsun ki?

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

2020 ‘de Hangi Yatak Örtüleri Moda?

 Bu haberimiz ev hanımlarının bu yılın en moda  yatak örtülerini içeriyor. Yeni yatak örtüsü modelleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir