Anasayfa / Aşk & İlişki / Erkek ve Kadın Arasındaki İlginç Farklar

Erkek ve Kadın Arasındaki İlginç Farklar

Kadınlar ve erkekler arasında benzer noktalar olduğu gibi çok ilginç farklar da vardır. İlişkilerimizin çok daha mutluluk verici olması için, bunların da farkına varmamız gerekiyor. İşte, gözlemlerimiz sonucu derlediğimiz kadın ve erkek arasındaki ilginç o farklar!

 Kadınlar neye değer verir?

Kadınlar, iletişime, sevgiye, ilişkilere ve güzelliğe değer verirler. İlişkilerinde de karşı tarafı desteklemeye, korumaya ve yardımcı olmaya çok zaman ayırırlar.

Kadınlar için en önemli değer ise, hüzün, acı, mutluluk gibi duyguların çok yoğun bir şekilde karşı tarafla paylaşılması.

Erkekler neye değer verir?

Erkekler, başarıya, ilişkilerinde karşı taraf için yeterli olmaya ve güce değer verirler. Her zaman da kendilerini kanıtlama, beceri ve güçlerini sergileme, geliştirme ihtiyacı hissedeler. Erkekler için en önemli değer de, yapacağı bir işin sonunda ne alacağını bilmesidir.

kadın ve erkek

Kadınlar ne zaman susar?

Kadınlar karşısındaki erkeğe artık güvenmediklerinde ve ilişkilerini kesmek istediklerinde susarlar.

Söyleyecekleri sözlerin, karşısındaki erkeği inciteceğini düşündükleri zaman susarlar.

Kadınlar, kimseyle konuşmak istemediklerinde ve içine kapandıkları anlarda da susarlar.

Erkekler ne zaman susar?

Erkekler işten eve geldiğinde ve televizyon karşısında dinlenmek istediğinde susar.

Sevişme sonrasında, huzuru ve mutluğu hissetmek istediğinde susar.

Gün içerisinde yaşadığı olayları anlatmak değil de saklamak istediği için susar.

Kadınlar niye çok konuşur?

Kadınlar, karşılıklı bir destek için konuşur, iletişim kurar ve sorar. Her kadının, kendini iyi hissetmesi için de konuşmaya ihtiyacı vardır.

Araştırmalara göre, kadınlarda beynin sol tarafı sürekli olarak çalıştığı için konuşma kapasitesi de yüksektir; bir kadın günde yaklaşık 23bin kelimeye kadar konuşabilmektedir.

 Erkekler niye az konuşur?

Erkekler, net ve sonuç odaklı konuşmaları tercih ederler. Detaylarla ilgilenmezler, doğrudan sonuca bakmaktadırlar.

Araştırmalara göre, erkeklerde ise beynin sağ tarafı sürekli çalışır ve işle meşgul olmaktadır; bu sürede de beynin dinleme ve konuşmadan görevli olan bölümü kapatılır. Erkekler, en iyi bir ihtimalle bir günde 12bin kelimeye kadar konuşabilmektedir.

kadin

Erkekler niye adres sormaz?

Erkekler için, kadınlar tarafından “adresi istersen birine soralım” tarzında yardım önerilerinin geliyor olması; erkeğin kendini beceriksiz, yetersiz ve zayıf hissetmesine yol açmaktadır.

Ayrıca, bunu erkekler, “kendin bir başına yapamazsın” iması olarak algılamaktadır ve rahatsız olmaktadırlar. Çünkü erkek, kendi yapısı gereği kadına güven vermek, sahip çıkmak ve yeterli olmak ister.

Kadınlar niye adres sorar?

Kadınlar için, erkekler tarafınca “adresi ben tarif edeyim”, “kariyer planını bu şekilde yapmalısın” gibi önerilerin geliyor olması; kadınların kendini çok sevilen ve değerli hissetmesini sağlamaktadır. Çünkü kadın erkekten, sahip çıkmasını kendini korumasını ve yol göstermesini beklmektedir.

Kadın erkekten ne ister?

Kadın, erkekten anlayış, şefkat, saygı, haklı görülme, bağlılık ve güvence beklemektedir.

Erkek kadından ne ister?

Erkek, kadından kabul görme, güven, takdir edilme, onaylanma, beğenilme ve teşvik edilmeyi bekler.

 

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Fener Taraftarından Şükran Ovalıya Küfür!

Caner Erkin Fenerbahçeden Beşiktaşa transfer olduktan sonra Fenerbahçeyle ilgili fotoğraflarını silmiş sonrasında , fotoğrafları niçin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir