Anasayfa / Seyahat / Sovyetlerin En Büyük Şehri Moskova

Sovyetlerin En Büyük Şehri Moskova

Rusya; kültürü, gücü, tarihi, edebiyatı ve devrimiyle Dünya’daki en ‘kendine has’ ülkelerden biri. Aynı zamanda malumunuz Rusya, kültürüyle birçok ülkeyi de etkilemeye, etkisi altında tutmaya devam ediyor. Rusya ve eski Sovyetleri çevreleyen topraklarda nefretle, sevgi karışık bir ilişki devam ediyor. Bu yoğun kültürün başkentine gelip, paso içen, kaba adamlara bakıp atalarının Tolstoy, Dostoyevski, Lenin olduğuna inanmak güç.

moskova fotoğrafları

Bir dönem dünya liderliğine oynayan Sovyetlerin başkenti, şimdi farklı bir şekilde gücünü toparladı ve kendi kulvarında, enteresan lideri Putin’le ilerlemeye devam ediyor. Sosyal konuları bir kenara bırakırsak Moskova gezisi farklı ilgi alanlarına sahip gezginlere geniş bir skalada türlü imkanlar sunuyor. Mimari birikim, müzeler, tarih, Rus gece hayatı, doğa/park her şeyi olan bir metropol burası.

moskova şehri

Sovyet tarihine ilgi duyanlar için Moskova apayrı bir keyif sunuyor. Metro istasyonları, heykeller, Lenin’in mozolesi, binalardaki izler dünyanın yakın tarihteki en büyük umudundan geriye kalanlar. Genel anlamda devrime saygı var. Lenin, Marx gibi kurucu liderler ve teorisyenler hala korunuyor, ama Sovyetlerin sert lideri Stalin ve gizli polis örgütünün başında, Sovyetlerin ilk toplama kamplarını kuran Dzerjinski gibi tartışmalı şahsiyetler tarihten silinmiş.

moskova kızıl meydan

Sovyetler sonrası değişimi ve eski geleneğin devamını beraber görmek mümkün. Sovyetlerin ilk hoteli devasa Moskova Oteli’nin şimdi Four Seasons tarafından işletilmesi değişime örnekken, ünlü gizli polis örgütü KGB’nin ana binasının günümüzde Federal Güvenlik Teşkilatı tarafından kullanılması geleneğin devamı geleneğe güzel bir örnek.

Moskova’da sayısız hostel/otel bulunmakta. Lokasyon olarak Tverskaya ve Arbatskaya ideal noktalar. Uygun fiyatta sayısız hostel bulunmakta. Daha ilginç bir deneyim isterseniz Tokyo’dan çıkma meşhur kapsül otellerden birinde kalabilirsiniz, yorumları çok pozitif ve fiyatlar uygun.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

KIRMIZI BİBER SALATASI TARİFİ

Kırmızı Biber Salatası Kırmızı Biber Salatası Tarifinin Malzemeleri 4 adet közlenmiş kırmızı biber 2 yemek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir