Anasayfa / Seyahat / Bir Yunan Adası Korfu’yu Gezelim

Bir Yunan Adası Korfu’yu Gezelim

Bir masal ülkesinde geziniyormuş hissine kapılacağınız Korfu Adası, 200 kilometrelik kıyıları, göz alabildiğine uzanan yemyeşil bitki örtüsü ve tertemiz havası ile aklınızı başınızdan alacak. Bölgede en dikkat çeken yer olan liman civarındaki tipik Akdeniz mimarisi eski binalar eskiye kısa bir yolculuk yapmanızı sağlayacak. Kıyı boyunca ya da şehir merkezinde sıralanan Korfu otellerinde evinizin konforunu bulacaksınız.

muazzam bir yer korfu

Almyros Plajı

7 kilometre uzunluğunda olan Almyros Plajı, şehrin merkezine 35 kilometre uzaklıktadır. Kum tepeleri üzerinde yer alan plaj sığ denizi ve altın sarısı kumları ile bir kartpostal kadar güzeldir adeta.

Dassia

Korfu’nun en güzel renklerinden biridir şirin mi şirin bir balıkçı kasabası olan Dassia. Kafanızı dinlemek, sakinliğin tadını çıkarmak ve huzur bulmak için buradan daha enfes bir yer bulamazsınız. Mutlaka uğrayın.

Enosis Anıtı

Korfu’da dikkat çeken ve sık ziyaretçi alan yerlerden biri de Enosis Anıtı’dır. Çevresinde yer alan taş bloklar İyon denizindeki Yunan Adaları’nı temsil ediyor. Tarihe yolculuk yapmak istiyorsanız Korfu ve çevresi tam bir hazine.

korfu adasında gidilecek yerler

Küçük Bir Mola…

Yemek Tariflerimizin arasında frappe (buzlu kahve) tarifi var Yunanlıların çokça tükettiğinden bahsetmiştik. Uzun, yorucu şehir turundan sonra Korfu Adası’nın çarşısında yer alan minnak kafelerden birinde soluklanın ve buz gibi bir frappe için. Ve evet mutlaka frappe  için çünkü Yunanların en meşhur kahvesi. Bayılacağınıza eminim. Yorgunluğumu bir kahve kesmez derseniz sahildeki restoranlardan birinde oturun enfes Yunan mezelerinden sipariş edin, buz gibi bir bira söyleyip evrenin sunduğu güzelliklerin tadını çıkarın. Afiyet olsun…

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

KIRMIZI BİBER SALATASI TARİFİ

Kırmızı Biber Salatası Kırmızı Biber Salatası Tarifinin Malzemeleri 4 adet közlenmiş kırmızı biber 2 yemek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir