Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Hassas Ciltler İçin Cilt Bakım Önerileri

Hassas Ciltler İçin Cilt Bakım Önerileri

Her insanın cildi birbirinden farklıdır. Kimi yağlı, kimi kuru, kimi karma cilde sahip iken hassa ciltler ise beklide en büyük sıkıntıyı yaşayan cilt tipidir.

Hassas bir tene sahipseniz öncelikle bunun farkında olmanız gerekir. Hassa tenler birçok şeye karşı aşırı duyarlıdır. Aşırı sıcak, aşırı soğuklar, güneş, kremler ve daha sayılabilecek olan birçok etken hassa tenlerde sıkıntı yaratabiliyor. Bu tene sahip olan kişilerinde uygulaması gereken bazı bakım kürleri vardır.

bakım maskeleri

Bu bakım kürleri sayesinde hassasiyetiniz azalırken, olumsuz etkenlere karşı daya dayanıklı bir tene sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra cilt bakımınızı yaparak en doğru cilt korumasını da edinmiş olursunuz.

Hassas Tenli Olduğumuzu Nasıl Anlarız?

Hassas tene sahip olan kişilerde aşırı duyarlılıklar baş gösterir. Kızarma, kaşınma ve yanma gibi durumlar daha sık yaşanır.

Hassas bir tenin oluşumu ise birçok sebebe bağlı olarak gelişebilir. Ani hava değişimi, çevresel faktör değişimleri, strese dayalı olarak ya da alerjik sebepler bu konuda tetikleyici temellerdir.

cildinize iyi bakın

Hassas Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hassas tene sahip olduğunuzu dermatologların yapmış olduğu belirli testler sonucunda netleştirmeniz mümkün. Bu testler sonucunda sadece hassas tene sahip olduğunuzu değil ayrıca nelere karşı aşırı duyarlı olduğunuzu da öğrenebilir ve buna göre bir yaşam standardı yaratabilirsiniz.

Hassas cilt bakımlarında öncelikli olarak asla cildinizi tahriş edecek ürünler kullanmamanız gerekir. Kuru ve hassas tene sahip olan kişiler ise nem kontrolüne özellikle dikkat etmesi gereken tene sahip olan kişilerdir.

Mutlaka dermatolojik olarak test edilmiş olan ürünleri kullanmanız gerekir. Cilt temizliğinde alkol bulunmayan ürünleri seçmeniz cildiniz için en yararlı olan uygulama olacaktır.

hassas ciltler

Özellikle sıcak su ile yıkanmaktan sakınmanız önerilir. Sıcak su cildin nem dengesini bozan bir değerdir. Yüz temizliğinde peeling kullanımında kesinlikle tanecikleri olan ürünleri kullanmayın. Bu cildinizi tahriş edecek olan bir uygulama olacaktır.

Her hangi bir makyaj ya da cilt bakım ürününü satın almadan önce mutlaka cildinizi bir yerinde bu malzemeyi test edin. Eğer kızarıklık, yanma ya da kaşıntı yapıyor ise o üründen uzak durun.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

1 Yorum

  1. Ben yatmadan önce mutlaka yüzümü özel yüz temizleme sabunları ile sabunlamayı tercih ediyorum. Hiç değilse bunu yapmak gerekiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir