Anasayfa / Moda / Hangi Vücut Tipine Hangi Çanta Yakışır?

Hangi Vücut Tipine Hangi Çanta Yakışır?

Dış görünümüne özen gösteren bayanlar için çanta büyük bir tutkudur. Kıyafetleri seçerken gösterilen özenin aynısı çanta seçerken de stil sahibi bayanlar tarafından gösterilmektedir. Seçim aşamasında vücut tipi ve ölçüleri ise aslında en kilit noktadır. Gelin hep birlikte vücut tipine uygun çantaların nasıl seçilebileceğine göz atalım.

çanta seçimi

Kısa boylu olduğunuzu düşünüyorsanız seçeceğiniz çantanın boyutlarına dikkat etmelisiniz. Minyon diye adlandırılan bayanların her zaman büyük boyutlu ve geniş olan çantalardan uzak durmaları ve daha küçük çanta modellerini tercih etmeleri gereklidir.

Kilolu Bayanlar Nasıl Çanta Seçmeli?

Eğer kilolu bir bayansanız sizler için en ideal model yeni sezonda trend haline gelen hobo modelleridir. Yumuşak deri malzemelerden üretilen hobo tipli çantalar sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterebilecek olan çantalardır. Küçük boylu çantalar kilolu bayanlar için riskli bir seçimdir. Küçük çantalar kilolu bayanları her zaman daha kilolu gösterirler.

Basen Bölgesi Geniş Olanlar Nasıl Çanta Seçmeli?

Basen bölgenizdeki fazlalıklara ilgi çekmek istemiyor ve o bölgeyi gizlemek istiyorsanız sap kısmı uzun olarak tasarlanmış olan çantalardan uzak durmanız gerekiyor. Daha çok yuvarlak hatlı olan kadınlara kısa saplı ve elde taşınan çantalar önerilmektedir. Bu tür çantaları kullandığınız zaman vücudunuzun alt bölgesi yerine daha üst bölgelere dikkatleri dağıtmış olursunuz. Hobo çantaları basen bölgesini gizlemek isteyen bayanlar da kullanabilirler.

Uzun Boylu Bayanlar Nasıl Çanta Seçmeli?

Uzun boylu bayanlar çanta seçimi konusunda biraz şanslıdır. Uzun boya sahip bayanlar piyasada yer alan hemen hemen tüm çanta modellerini gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta aşırı ufak çantalardan uzak durulması gerektiğidir. Ufak çantalar mevcut olarak uzun olan boyunuzun daha da uzun gözükmesini sağlayacağı için ortaya kötü bir görünüm çıkabilir.

uzun boylu bayanlar için çanta tercihi

Çanta Seçiminde Temel Kuralı Unutmayın

Çantaların seçiminde en temel kural yuvarlak hatlı olan kişilerin çantalarının da kalıplı olması gerektiğidir. Bu yüzden çanta boyutları sayesinde ufak görsel hilelerden yararlanabilirsiniz. Örneğin çantanız basen bölgesinde biten bir çanta ise basen kısmınız daha geniş gözükebilir. Bu yüzden daha uzun çantalar kullandığınız zaman basenlerinizi tamamen gizleyebilirsiniz.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

2020 ‘de Hangi Yatak Örtüleri Moda?

 Bu haberimiz ev hanımlarının bu yılın en moda  yatak örtülerini içeriyor. Yeni yatak örtüsü modelleri …

1 Yorum

  1. Kısa boylu kızların kocaman çanta takıp kendi boylarından büyük çantaları zor gücün taşımalarına sinir oluyorum. Kardeşim sizin için de güzel boyutlu çantalar var, daha narin daha kibar onları tercih etsenize diyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir