Anasayfa / Güzellik / Fondöten Uygularken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Fondöten Uygularken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İnsan yüzü bir nevi üzerinde titizlikle çalışılan bir tuval gibidir. Makyaj uygulamalarının ve makyaj ürünlerinin daha etkili biçimde durmasını sağlayan en önemli malzeme ise fondötendir. Cildinize ve yüz yapınıza uygun olan fondöteni seçtiğiniz zaman makyajınız ile eksiksiz bir görünüm elde etmeyi başarabilirsiniz. Ancak cildinize uygun olan fondöteni bulabilmek için bazı önerilere de dikkat etmeniz gerekebilir.

Cilt Tipinin Belirlenmesi

Cildinizin yağlı, kuru, normal ve karma bir cilt olup olmadığı dikkat etmeniz gereken ilk noktadır. Cildinize uygulayacağınız fondöteni seçmeden önce bu tür soruları cevaplamış olmanız atmanız gereken ilk adımdır. Cilt tiplerine göre üretilmekte olan fondöten modelleri sayesinde kalıcı ve etkileyici bir makyaj sahibi olabilirsiniz.

Yağlı ciltler ve kuru ciltler için üretilen fondöten çeşitleri farklı olduğu için bu farklılığı asla göz ardı etmemelisiniz. Kuru bir cilde yağlı ciltler için uygun olan fondöteni uyguladığınız zaman cildinizdeki tüm nemin emilmesine yol açabilirsiniz.

Kapatıcı Etkisi ve Renk Seçimi

Pürüzsüz bir cilt istiyorsanız fondöteniniz ile cilt kusurlarınızı biraz olsun örtebilmek istiyorsanız örtücü yani kapatıcı özellikleri ön plana çıkan fondötenleri seçebilirsiniz. Fondötenin cildinizde yapay ve kalıp gibi durmasından rahatsız oluyorsanız gündelik kullanımlara yönelik olan hafif etkili fondötenleri seçebilirsiniz.

Fondöten seçimlerinde insanların yaptığı hatalar arasında fondötenin bilek veya el üzerinde denenmesi bulunuyor. El, kol ve vücudun diğer bölgeleri ile yüz arasında ufak ten rengi farklılıkları olabileceği için fondöteninizi mutlaka boyun kısmınızda veya yüzünüzün ufak bir bölümünde deneyerek satın almanız gerekiyor.

Nemlendiriciyi Unutmayın

Fondöten satın aldıktan sonra doğrudan yüzünüze uygulamak yerine ilk önce cildinizin donuk ve kuruluğunu giderebilecek olan etkili bir nemlendirici satın alın. Nemlendirici sayesinde cildinizdeki donukluğu yok ederseniz aynı zamanda gözeneklerin de açılmasını sağlamış olursunuz.

Satın aldığınız fondötenlerin daha kalıcı ve etkileyici gözükmesini istiyorsanız nemlendiricileri asla unutmamalısınız. Fırça ya da sünger gibi aksesuarlar kullanarak nemlendirici sonrasında fondöteninizi sürmeye başlayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta fırça ve sünger arasından size en uygun olanını belirlemektir. İki araç vasıtasıyla da fondötenden yeterli şekilde verim alabilirsiniz.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

1 Yorum

  1. Ben daha önce kuru cildime uygulamıştım fondöten çok kötü olmuştu, bence en önemli olay cildi temizleyip sonra da nemlendirici uygulamak. Bunu yapmadığınızda diğerlerini yapsanız da anlamı olmuyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir