Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Beslenme Önerileri / Bağışıklık Direncini Beslenme Nasıl Artırır

Bağışıklık Direncini Beslenme Nasıl Artırır

Genelde hepimizin beslenme konusunda düşündüğü ve doğru bildiği şeyler vardır. Bunların başında zamanında yemek yemenin bağışıklık direncimizi artıracağı yönünde olumlu bir algıya yol açması ile başlar veya sağlıklı yiyecekler tüketmenin bağışıklığımızı iyi yönde etkileyeceği varsayımı ile hareket ederiz.

Yukarıdaki yazdıklarımız bir bakıma doğru olabilir, Ancak Bağışık Direncinin Beslenme yöntemi ile artırmanın bazı kuralları vardır.

 

Bağışıklık Direncini Beslenme ile artırmanın bazı kuralları;

Bazı kuralları diyorum çünkü biz burada bazılarını sıralayacağız.

 

  1. Koruyucu madde ile paketlenmiş veya raf ömrü bir koruyucu madde ile uzatılmış her türlü gıdadan uzak durmak, mümkün olduğu kadar doğal olarak üretilmiş ve korunmuş gıdalar tüketmek
  2. Mümkünse öğünlerde yediğimiz yiyeceklerin bir kısmının çiğ sebze ve meyvelerden oluşmasını sağlamak
  3. Öğün aralarını uzatmak (genelde uzmanların Örneğin Aidin Salih, Canan Karatay gibi hocaların kitapları ve makaleleri incelenebilir.)
  4. İnsanın kendini tanıması; yani şekeriniz varsa, karbonhidrat ve şeker temelli yiyecekleri tüketirken dikkat etmek gerekmektedir.
  5. Su tüketimi ne dikkat etmek; neden bu şekilde yazdığımı açıklayayım, su yemek sırasında veya yemekten hemen önce veya sonra tüketildiğinde gıdaların hazmedilmesini zorlaştırır bunun nedeni sindirimin ağızda başlaması ve su içildiğinde ağızdaki sindirim salgılarının mideye akıtılması dır (bkn. Aidin Salih – Gerçek tıp Yitik Şifanın İzinde– Doğru beslenme bölümü)
  6. Aynı yemek içerisinde bir den çok çeşit yemeğin aynı anda yenmesi de vücudun besinleri tanımayarak yararlı vitaminleri ihtiyaçları olan organ veya sistemlere göndermek yerine direk boşaltım sistemi ile öğüterek dışarı atmasıdır.
  7. Egzersiz; bu yeni düzen şehir yapılanmaları ile de bir çoğumuzun hareketsiz kalarak aldığımız kalorileri yakarak vücut için yararlı hale getirememek
  8. D vitamini Sentezlenmesi; genelde omega3 gibi kırmızı et ve bazı gıdalarda bulunan vitaminlerin insan güneşten aldığı D vitamini ile sentezlememesinden kaynaklanmaktadır (bazı uzmanlara göre D vitamini aslında güneşle birlikte vücutta salgılanan bir hormon olduğudur)

 

İnsanın yapışı bir düzen içerisinde işlemekte ve çok az sağlıklı gıda ile sağlıklı ve uzun yaşam sürdüğü araştırmalarca kanıtlanmıştır.

İnsanların kendi vücut yapılarını iyi tanıması, hangi gıdanın görünen veya görünmeyen kendisi için yıkım olduğunu bilmesi ve ona göre bir yaşam belirlemesi Bağışıklık Direncini Beslenme yolu ile sürekli zinde kalmasın yegâne yolu olduğunu görecektir.

Hakkında admin yakup

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Sütün Bilinmeyen Mucizevi Faydaları

Süt canlıların yaşamı açısından son derecede önemli olan bir gıdadır. Besleyici ve onarıcı özelliği sayesinde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir