Anasayfa / Anne / Çocuk / Hamile Kalmak İçin Alternatif Yöntemler

Hamile Kalmak İçin Alternatif Yöntemler

Her çift çocuk sahibi olmak ister. Çocuk evliliğin en özel tamamlayıcısıdır. Günümüzde teknolojinin geldiği son nokta çocuk sahibi olmak isteyenlere de büyük müjdeler sunuyor. Artık yeni imkan ve metotlar ile çocuk sahibi olmak, bu duyguyu sonuna kadar tatmak mümkün. Birçok araştırma neticesinde tüp bebek tedavisi çocuk sahibi olmak için en çok işe yarayan metot olarak gösteriliyor. Tüm bebek tedavisine destek veren alternatif yöntemler ile hamile kalma ihtimali fazlasıyla çoğaldı.

çocuk sahibi olmak

Yoga İle Stressiz Bir Süreç

Hamile kalma oranını arttıran metotlar arasında ilk sırada akupunktur yöntemi yer alıyor. akupunktur seansı ile hamile kalmak mümkün. Bu seans neticesinde bayanlar %34’ü hamile kalıyor. Bunun yanı sıra herkes tarafından bilinen yoga etkinliği de alternatif yöntemler arasında yer alıyor. Yoga yaparak hamile kalma olanağınızın önünü açabilir, ihtimalleri arttırabilirsiniz. Yoga kaç yaşınsa olursanız olun beden ve ruh olarak sizi rahatlatan ve gevşeten bir etkinliktir. Her anlamda size iyi gelecek bir yöntemdir. Tüp bebek tedavisi gören bayanlar içinde tamamen katkı sağlayan bir yöntemdir.

gebelik testi

Yoga genel hatları ile manevi olarak insan ruhuna katkı sağlayan bir etkinliktir. Kasları ve bağışıklığı güçlendiren yoga, insandaki stres ve gerilimi, ani sinirlenmeleri de yok eden bir yöntemdir. Aynı zamanda vücuttaki kan dolaşımını da arttırıyor.

Günümüzde doğurganlık ile alakalı sorunlara ilişkin araştırmalar yapan uzmanlar bu konuda alternatif destek terapilerinin olması sonucuna vardı. Tüp bebek tedavisi zaten başlı başına çocuk sahibi olmanın temel yöntemidir. Bunun yanında alternatif terapilerde olanakları arttıracaktır. İnsanların tüp bebek yöntemine devam edebilmeleri için stresten ve umutsuzluktan uzak olmaları gerekiyor. Bundan dolayı da yoga yapmaları şart. Yoga stresi ve umutsuzluğu daha doğrusu negatif düşünceleri yok eden bir eylemdir. İşte tamda bu yüzden uzmanlar tarafından tüp bebek sürecinde yoga da şiddetle tavsiye ediliyor.

hamilelik süreci

Son olarak çigong yöntemi de önerilen alternatif yöntemler arasında yer alıyor. Çin kaynaklı olan bu egzersiz tipi dünya çapında da oldukça talep gören bir yöntem. Hamileliğe de büyük ölçüde etkisi olduğu söyleniyor. Tüp bebek sürecinde uygulanacak yöntemlerden biridir.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Hamileler Oruç Tutabilir mi?

Anne adayları için en doğru ve sağlıklı beslenme biçimi; azar azar ama sık sık yemektir. …

1 Yorum

  1. 7 yıllık evliyiz, harika bir evliliğimiz var. Başlarda bebek sahibi olmayı düşünmemiştik, çünkü genç yaşta evlendik ve birbirimize vakit ayırmak istiyorduk. Ancak sonradan bebek sahibi olmak istedik, çok sorun yaşadık. Stres seviyemiz çok yüksekti, biz de yogaya gittik. Zihinlerin duru olması gerekiyor çocuk sahibi olmadan önce mutlaka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir