Anasayfa / Dekorasyon / Fransız Stili Yatak Modelleri

Fransız Stili Yatak Modelleri

Vintage bir tarz olan fransız stili bana her zaman rönesansı hatırlatmıştır. Rönesansın fransadan yayıldığını düşünürsek aslında pek de haksız sayılmam. Bu stilin değişik bir tılsımı veya büyüsü olduğuna inanmışımdır her zaman nedendir bilinmez.

Ama bu stili görüp de tarihte yolculuk yapmayacak birini düşünemiyorum doğrusu. Yoğunlukla kullanılan açık renk mavi ve pembe renklerin yanında, iri gül motifleri ile bana hem hitap eden, hem de etmeyen çelişkili bir tarz. Derin oyma mobilyalar ürkütücü gibi görünse de yoğun bir el işçiliğine de işarettir.

Tarihten günümüze gelen sade ve bir o kadar görkemli yatak modeli ile başlayalım. Derin oyuntularının içinde nice mutluluk ve kedere şahitlik etmiş bu eski mobilyalardan esinlenerek dizayn edilen yatak modeli, tamamen beyaz ve oldukça soft. Kumaş baş ucunun ahşap çerçevesi ile ağır bir görünümü olan model haliyle bazalı değil. Ama altına minik sandıklar yerleştirerek yine bir depolama alanı elde etmeniz mümkün.

beyaz fransız tarzı yatak modeli

Metalik bronz rengi yatak modeli klasik severlere de hitap edecek çizgilere sahip. Aşırı abartılı yatak başının kumaş kısmı düğmeli olarak düşünülmüş, son derece sade olan yatağın üzerine aynı tonlarda bir yatak örtüsü sererek asaletini ortaya çıkarmanız mümkün. Duvar boyası ve aksesuarların muhteşem uyumunu düşününce, yatak odanızı yenilemek isterseniz bu modeli sık kullanılanlara mutlaka eklemeyi unutmayın.

fransız tarzı yatak modeli

İşte size tam bir fransız sili yatak odası modeli, duvar kağıtlarından, zemine, hatta aksesuarlara varıncaya kadar hem çok soğuk, hem de cezbedici bir güzelliğe sahip. Klasik mavi ile boyanmış abartılı oymalarıyla stilini tam anlamıyla yansıtan model derin izler ve hikayeler barındırıyor içerisinde. Tarihe şahitlik etmiş olan bu stil insanı karmaşık duygulara itiyor. Görüşmek üzere hoşça kalın…

mavi fransız tarzı yatak modeli

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Bella Maison İlk Mağazasını Hilltown Avm’de Açtı

Her evin hak ettiği güzelliği ve konforu tamamlayan ev tekstili, ev dekorasyonu, ev giyimi ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir