Anasayfa / Anne / Çocuk / Kolay Bir Doğum İçin 6 Öneri

Kolay Bir Doğum İçin 6 Öneri

Hamilelik oldukça ilginç ve mucizevi bir serüvendir. Bebeğinizi kucağınıza alacağınız günün hayalini kurarken en çok merak edilen ise doğumun nasıl kolay olabileceğidir. Kolay bir doğum yapmayı elbette ki her kadın ister. Bunun için yapabileceğiniz birkaç detay bulunuyor. Bu detaylara dikkat edip önerileri dikkatte alırsanız doğumunuz kolay olabilir.

bebek bekleyen çift

Hamilik Dönemi Boyunca Uyulması Gerekenler

Kilo Alımına Dikkat

Hamileliğiniz boyunca almanız gereken kiloya dikkat etmeniz gerekir. Bu doğum için son derece faydalıdır. Doğumun yanı sıra sizin hareket kapasiteniz de alacağınız kilolar engelleyecektir. Hamilelik boyunca egzersizi öneren uzmanlar hamilelikte hareketsiz kalmayı tavsiye etmiyorlar.

Günlük Egzersizler

Günlük doktorunuzun önerdiği egzersizleri mutlak uygulayın. Egzersizin yanı sıra mutlak açık havada yürüyüş yapın. Böylelikle hem hareket kazanmış olursunuz hem de daha ruhen bir rahatlama yaşarsınız.

Beslenme Önemlidir

Kilo alımını belirli oranlarda tutmak gerekir fakat beslenme de bazı detaylara dikkat ederek hareket etmeniz gerekiyor. Hamilelikte rejim uygulaması asla yapılmaz. Ama yemenize ve yediklerinize dikkat etmeniz önerilir. Özellikle tuzdan uzak durmanız tavsiye edilirken aşırı tuzlu tüketimden kaçınmanız önerilir. Tuz tansiyon ve ödeme sebep olabiliyor. Bunun dışında kırmızı et, balık gibi besinlerde hamilelikte tüketilebilen besinlerdir. Çay tüketimini azaltarak özellikle yemek ile beraber çay tüketmemeye özen gösterin. İşlenmiş gıdalar ve bitki çaylarında da uzak durmanız bu dönemde önerilen diğer besin detayıdır.

Doğum Öncesi Hazırlık İçin Kurs

hamileliğe hazırlık

Doğum öncesinde hazırlık kurslarına katılmanız bedenen ve ruhen sizi doğuma daha kolay hazırlayacak bir uygulamadır. Bu sebep ile bu kurslar öneriliyor.

Hastane Seçimi

Doğum öncesi hangi hastane de doğum yapmak istediğinize ve mümkünse odanıza kara verin. Bu aşamada maddi durumunuzu da netleştirmeyi ihmal etmeyin

Bebek Odası

bebek odası

Bebek odasını hazırlamak siz doğuma oldukça motive edecek olan bir durumdur. Bebeğinizin yatağını, nevresimlerini yastığını ve buna benzer detaylar ile ilgilenmek sizi doğuma daha çok hazır tutar. Bunun yanı sıra hastane çantanızı da mutlaka kendiniz hazırlamaya özen gösterin. Böylelikle hem bebeğin hem de kendi eşyalarınızın nerede olduğunu daha net bilirsiniz.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Hamileler Oruç Tutabilir mi?

Anne adayları için en doğru ve sağlıklı beslenme biçimi; azar azar ama sık sık yemektir. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir