Anasayfa / Yaşam / Kariyer / 10 Yıl Önce Olmayan Meslekler

10 Yıl Önce Olmayan Meslekler

Dünyanın kuruluşundan bugün kadar gelmiş geçmiş birçok meslek grubu vardır. Bu meslek gruplarının bazıları gelişen teknolojiye karşı ayakta kalamamış yok olmuştur. Şimdilerde birçok kişinin istihdam edildiği ancak 10 yıl önce olmayan meslek grupları vardır. Son dönemlerde gelişen teknolojiyle bağlı olarak gelişen meslek gruplarının en başında uygulama geliştiriciliği gelir.

uygulama geliştirme
uygulama geliştirme

Uygulama geliştiriciliği genelde cep telefon sektöründe görülen meslek gruplarından birisi olup, 16 binden fazla mobil geliştiricisi vardır. Teknolojiyle bağlantılı olarak meydana çıkan meslek gruplarından olan Pazar araştırma verisi üreticisi özellikle e-ticaret alanlarında var olan meslek türüdür.

Bu meslek grubuna sahip olan insanlar çalışma alanı olarak iş talepleri bunların analiz edilmesi ve buna göre çözüm üretilmesi çalışma alanlarıdır. En popüler meslek gruplarından birisi de eğitim danışmanları olmuştur.

pazar araştırması
pazar araştırması

Bu meslek grubuna sahip olan insanların çalışma alanlarının en başında varlıklı ailelerin küçük çocuklarının eğitim dönemine hazırlanması gelir. Çocuklarının iyi bir şekilde eğitim almasını ve geleceğe iyi şekilde hazırlanmasını isteyen aileler eğitim danışmanları vasıtasıyla hizmet alırlar.

Sosyal Medya Yöneticiliği

Eğitim danışmanlığı hizmeti dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde bilinen ve popüler meslek gruplarından birisidir. Ülkemizde birçok insanın duyduğu zaman idrak etmekte zorlandığı ancak birçok kişinin istihdam edildiği meslek gruplarından birisi milenyum jenerasyonu uzmanı olmuştur. Her yaş grubundan insanın yapabileceği meslekte sempati kazanma ve motive en önemli husustur. Popüler meslek gruplarından birisi de sosyal medya yöneticiliğidir. Günümüzde kazanç amacıyla dükkânı bulunan birçok işletmeci açtıkları sosyal medya hesaplarıyla internet üzerinden alışveriş imkanı mevcuttur.

sosyal medya
sosyal medya

Sosyal medya yöneticisi firmalarda ki yenilikleri en hızlı şekilde tüm dünyaya gösterir. Birçok meslek grubunun sosyal medya hesabı olduğu bu hesaplarının doğru yönlendirilmesi de çok önemlidir. Sosyal medya hesabı geniş zaman gerektiren bir meslek grubu olduğu için bu işin ikinci bir iş değil, başlı başına bir iş olarak düşünülmesi gerekir. Bulut bilişim hizmetleri, dinleme görevlisi, yaşlı bakımı, sürdürülebilirlik uzmanı ve kullanıcı deneyimi tasarımı 10 yıl önce olmayan ancak şimdilerin en popüler olan meslek gruplarından olup günümüzde bu meslek gruplarında binlerce insan istihdam edilmektedir.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Fener Taraftarından Şükran Ovalıya Küfür!

Caner Erkin Fenerbahçeden Beşiktaşa transfer olduktan sonra Fenerbahçeyle ilgili fotoğraflarını silmiş sonrasında , fotoğrafları niçin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir