Anasayfa / Yaşam / Kişisel Gelişim / 30 Yaşına Gelmeden Bilmeniz Gereken 7 Şey

30 Yaşına Gelmeden Bilmeniz Gereken 7 Şey

30 yaşına kadar belli tecrübeler sonrasında deneyimlediğiniz birçok olumlu ya da olumsuz olay neticesinde belli fikirler edinerek duygularınızı daha kontrollü olarak düzene sokabilirsiniz.

Bu deneyim ve sonrasında yaşanan duygu kontrollerinin birçoğunu deneyimlemeden öğrenerek hayatta bir adım önde başlamanız ve bu öğrendikleriniz ile karar mekanizmanızı daha net çalıştırmanız mümkün olabilir.

Kontrollü olabilmenin yanı sıra bazı hayat tecrübeleri de sizi bazı insanlara ya da duygulara karşı koruyabilir ve de bilmeniz size artı değerler katabilir.

değişim
değişim

1.Değişimler Gerçek mi?

Birisi için kendinizi değiştirmek ya da tam tersi durum olan birinin sizin için değişmesini istemek tam bir zaman kaybı iken ayrıca sonucu hüsran ile sonuçlanan bir deneyim olacaktır. Hayat size belli değerleri katar ve bu değerler üstünde yoğrulursunuz. Aynı şekilde karşınızdaki kişi de aynı durumu yaşadığı için sizin onu ya da onu sizi değiştirmeye çalışması gereksiz bir enerji harcamadır. Sizi ne ya da kim mutlu ediyorsa onunla olup, enerjinizi daha olumlu şeylerde harcamanız daha güven de hissetmenizi sağlar.

2.Düşüncelerdeki Tehlike

Biri ya da birileri hakkında yalnız kaldığınız da kafanızda beliren düşüncelerden kendinizi uzat tutmaya çalışın. Bu sayede hem daha pozitif olursunuz hem de karşınızdaki kişilere karşı daha net duruş sergileyebilirsiniz.

düşünmek
düşünmek

3.Sorumluluk

Sorumluluk duygusu en değerli hediyedir. Kendinize katabileceğiniz en önemli değer sorumluluk duygunuzu geliştirerek bazı konularda kendiniz baş etmeyi öğrenmenizdir.

4.Zaman Tasarrufu

Zaman her yaşta en değerli olandır. Kime ya da neye ne kadar zaman harcamıznı gerektiğini en iyi şekilde ayarlayarak zamandan tasarruf edebilir ve boşa geçen dakikaları kendinize ödül olarak geri döndürebilirsiniz.

5.Başkalarının Düşünceleri

Kendin ya da bir konu hakkında başkalarının düşüncelerini direk olarak doğru kabul etmek kendi değerinizi sıfırlar. Bu sebep ile asla başkalarının düşüncelerini doğru olarak kabul edip sindirmeyin.

sorumluluk
sorumluluk

6.Mükemmel misin?

Hayır. Kimse mükemmel değildir. Bunu asla unutma ve kendinde mükemmelleştirmek için çaba harcama.

7.Mesafe İyidir!

Sizi üzen ya da negatif elektrik aldığınız insanlara karşı mesafenizi koyun. Böylelikle daha olumlu ve daha özgür bir yaşamınız olabilir.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Faktoring Nedir? Türkiye’de Faktoring

İşletmeler için oldukça önemli olan faktoring yönteminin ne olduğunu ve Türkiye’de bu yöntemin hizmetlerinin nasıl …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir