Anasayfa / Yaşam / Amy Winehouse Kimdir?

Amy Winehouse Kimdir?

 

Amy 14 Eylül 1983 yılında,  eczacı bir annenin ve taksi şoförü bir babanın kızı olarak, Londra’nın kuzey bölgesindeki Southgate’te doğmuştur.Şarkıcı 13 yaşına geldiğinde ilk kez kendi gitarına alıp  bir sene içinde kendi bestelerini yapmaya başlar.. Bu seneler aynı zamanda Winehouse’un uyuşturucuyla tanışmaya başladığı senelerdir.2003 yılında, Salaami Remi’nin yapımcılığını  üstlendiği albümü “Frank” i çıkarmıştır. . Winehouse, iyi eleştiriler alan bu albümle adından söz ettirip popüler oldu. “Frank” albümü ile 2004 senesinde , İngiletere’nin en iyi kadın solisti ödülüne aday oldu. Ve aynı sene l Ivor Novello beste yarışmasında, en iyi modern beste ödülünü kazanarak başarısına başarı kattı..2. albümünü 30 Ekim 2006 tarihinde “Black to Black”  yine Salam Remi’nin prodüktörlüğünde yayınlandı.Şarkıcı erken yaşta vefat etmiştir.

Albümleri 

2006 Black to Black
2003 Frank

Ödülleri 

2008 – Grammy Ödülleri; En İyi Pop Vokal Albümü adaylığı, En İyi Kadın Pop Vokal Performansı adaylığı, En İyi Yeni Şarkıcı adaylığı, En İyi Şarkı (Rehab) adaylığı, Yılın Albümü adaylığı.
2008 – Brit Awards; En İyi İngiliz Şarkıcı Ödülü adaylığı.
2007 – Vibe Awards; Yılın Sanatçısı Ödülü adaylığı.
2007 – MTV Avrupa Müzik Ödülleri; Yılın Albümü adaylığı, En İyi Yeni Sanatçı Ödülü adaylığı.
2007 – MOBO Awards; En İyi İngiliz Kadın Sanatçı Ödülü
2007 – Ivor Novello En İyi Modern Şarkı Ödülü (Rehab)
2004 – Brit Awards – En İyi Kadın Sanatçı Ödülü adaylığı
2004 – Ivor Novello En İyi Modern Şarkı Ödülü (Stronger Than Me)

Hakkında

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Fener Taraftarından Şükran Ovalıya Küfür!

Caner Erkin Fenerbahçeden Beşiktaşa transfer olduktan sonra Fenerbahçeyle ilgili fotoğraflarını silmiş sonrasında , fotoğrafları niçin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir