Anasayfa / Aşk & İlişki / Kalbimizin Sesi mi Yoksa Aklımız mı Bizi Daha Mutlu Eder?

Kalbimizin Sesi mi Yoksa Aklımız mı Bizi Daha Mutlu Eder?

En çok ikilem içerisinde kaldığımız konulardan biri kararı neye göre alacağımızdır. Bazen kalp, bazen aklımız bize karar aldırır. Fakat ikisi arasında kalmak belki yaşadığımız en zor anlardan biri olur. Hangi kararı alırsak alalım içimizde olacak huzursuzluk bizi mutsuzluğa sürükleyebilir.

Aklımıza göre doğru olan bir kararı almadığımız çok an kesinlikle olmuştur. Çünkü o an devreye kalp girmektedir. “Gönlüm el vermiyor, içimden bir ses, kalbimi dinleyeceğim” sözleri de tam da buradan çıkmıştır.

KALP Mİ, AKIL MI?

Acaba kalbimizle mi yoksa aklımızla mı karar verdiğimizde daha mutlu oluyoruz ve hayatımız kolaylaşıyor?

Vereceğimiz kararlarda aslında sürekli akılcı olmamız tavsiye edilmiştir. Ancak yapılan araştırmalar, bunun her zaman kişiye fayda sağlamadığını ortaya çıkartmıştır. Çünkü bazen akılcı olarak verdiğimiz karar, eğer bizim kalbimizin sesiyle çatışıyorsa mutsuzluğa sürüklenmemize sebep olabilir.

Kalbinizin sesi mutluluk getirir mi

KALBİNİZİN SESİ MUTLU HİSSETTİRİYOR

Kalbimizin bize aslında mutlu bir yaşam sürmede büyük yardımı bulunmaktadır. Bu nedenle kalbimizin sesini yok saymak yanlış bir karar olur. Zaten yapılan araştırmalar da bunu doğrulamıştır. Yaşamında kalbinin sesini dinleyenlerin diğer insanlara göre kendilerini daha huzurlu hissettiği belirlenmiştir.

DUYGUSAL İLİŞKİLER

Özellikle duygusal ilişkilerde kalbimiz ve aklımız birçok kez karşı karşıya gelir. Çoğu kez aklımızın önüne geçen kalbimiz içimizde çatışmaların yaşanmasına neden olur. Ama duygularımız bizi ilişkilerde yanlış karar almaya da götürebilir. Bu nedenle bazen duygularımızı yok saymaya çalışırız. Aksi takdirde kontrolü tamamen kaybetmemize neden olabilecek sonuçlar doğabilir.

Bunun tam tersi faktörler de vardır. Mantık ilişkisi yaşayan insanlar ise kalbinin sesini dinlemediği için çoğu zaman mutlu gibi gözükse de yaşamının büyük bölümünde sorunlarla karşılaşabilir. Sadece maddi durumu iyi olduğu için duygusal bir ilişkiyi yok sayan kişiler ve bu yönde hayatını devam ettirmeye çalışanlar iç huzurunu bulmakta zorluk yaşayabilir.

kalp beyin

Yapılan araştırmalar kalbinin sesini dinleyen kişilerin daha mutlu olduğunu ortaya çıkarsa da bu iki kavramı bütünleştirmek de bizim elimizde. Her zaman kalbe ya da her zaman akla göre hareket etmek tabii ki de doğruya ulaşmamızı engelleyecektir. Bu nedenle yaşamımızda her zaman orta yolu bulmaya çalışmak bize fayda getirecektir.

Atalarımızın dediği gibi “Akıl var, mantık var” ancak kalbimiz de var. Ne her zaman akıl ne de her zaman kalp…

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Fener Taraftarından Şükran Ovalıya Küfür!

Caner Erkin Fenerbahçeden Beşiktaşa transfer olduktan sonra Fenerbahçeyle ilgili fotoğraflarını silmiş sonrasında , fotoğrafları niçin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir