Anasayfa / Yaşam / Pratik Bilgiler / Aynalar nasıl Temizlenir

Aynalar nasıl Temizlenir

Salon ya da antrede kullandığımız aynalarda zamanla sararma, sinek lekesi gibi lekeler meydana gelir. Banyo ve tuvalet aynalarında ise buhar, su, kireç lekeleri, diş macunu, sabun kalıntıları oluşur. Aynaların sararmasını engellemek için güneş ışığına direkt maruz kalmalarını engelleyin.

ayna temizliği nasıl yapılır

  • Aynaların temizlenmesinde ve parlatılmasında sirke kullanabilirsiniz. 1 litre suya 1 çay bardağı sirke koyun. Buruşturup top haline getirdiğiniz gazete kağıdını sirkeli karışıma batırıp aynayı silebilirsiniz. Gazete kağıdı yerine mikrofiber bez de kullanabilirsiniz.
  • Boş sprey şişesinin içinde sirkeli su karışımı hazırlayın. Bu şekilde her seferinde su hazırlamak zorunda kalmazsınız. İhtiyacınız oldukça spreyi aynaya sıkın ve silin.
  • Nemlendirilmiş mikro fiber temizlik bezi aynalarınızı kolayca temizlemenize yardımcı olur.
  • Ayna üzerinde lekeler varsa alkollü pamuk ile lekeleri silin. Birkaç saat beklettikten sonra nemli bez ile silip, kuru bezle leke kalmayıncaya kadar kurulayın.
  • Aynanızın ahşap çerçeveleri varsa alkol kullanırken dikkatli olmalısınız. Dikkatsiz bir harekette ahşabın boyasını ya da verniğini bozabilirsiniz.
  • Banyoda yer alan aynalarınızın buharını duş sonrası çekçek yardımı ile alırsanız lekelerin oluşmasına engel olabilirsiniz.
  • Evdeki aynaları sık sık temizlemek kalıcı lekelerin oluşmasını engeller.

 

https://youtu.be/GMpYlUUHLcA

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Tüm Detaylarıyla Hardaliye

 Trakya bölgesine ait ve yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunan bu mucizevi içecek, kaynaklarda iksir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir