Anasayfa / Anne / Çocuk / Bebek İçin Alınması Gerekenler

Bebek İçin Alınması Gerekenler

Şüphesiz bir evliliğin en güzel rengi, o evliliği taçlandıran bir bebektir. Çocuk bir çiftin aynası gibidir. Bundan sonraki hayatları ona göre şekil alacaktır. Artık hem anne hem de baba sadece kendilerini ya da eşlerini değil eve gelen üçüncü birey ile birlikte tüm aileyi düşünmeye başlar. Bebeğin doğumuna kadar da yapılması gereken bazı şeyler vardır. Bebek doğmadan önce yapılması bebeğe hazır bir tutum içinde olunmasını sağlar.

bebek
bebek

Önce Temel İhtiyaçlar Karşılanmalı

İlk olarak bebeğin genel bakım ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor. Bebek doğmadan önce genel bakım ihtiyaçları tamamlandığı zaman bu alanda sıkıntı yaşamazsınız. İlk olarak temizleme havlularını almalısınız. Bebeklerin temizleme havluları daha farklı ve özeldir. Hijyenik açıdan da önemlidir. Buna bu yüzden dikkat edin. Bebeğinizin büyümesinde en önemli etken şüphesiz sağlık ve beraberinde hijyendir. Yani hijyen koşulları bebeğinizin büyümesini etkiler. Temiz ve sağlıklı büyümesi için her alan için farklı malzemeler bulundurun. Ağzı için ayrı, eli içinde ayrı mendiller olsun. Ağız silme mendili ve vazgeçilmez ürün olan ıslak mendil kesinlikle bulundurulmalıdır.

bebek hazırlığı
bebek hazırlığı

Tırnak makası, bebek bezleri, kulak çubuğu da yine bebek için önemli ihtiyaçlardandır. Hijyen açısından duş alması da önemli olduğundan bebeğinizin yaşına uygun şampuan, sabun ve bebek kremi de bulundurmanız gerekecektir. Banyo malzemeleri de bebeklerin daha farklıdır. Bebeğin kendisine özel küveti olursa daha iyi olur. Hem rahat etmesini sağlarsınız hem de duş kültürünü oturtursunuz. Küvet filesi ve küvet için ayakta bulundurulmalıdır.

bebek kıyafeti
bebek kıyafeti

Beslenmeyle alakalı olan ihtiyaçlarında ilk olarak şüphesiz biberon var. Bebeğinizin beslenme ürünü biberon olacaktır. En azından belirli bir yaşa kadar. Biberon emzikleri, biberon ısıtıcısı ve fırçası da bulundurulmalıdır. Oda ihtiyaçlarına bakmak gerekirse bebeğiniz için yanları yüksek bir karyola şart. Eşyalarını koyacağınız dolabının yanı sıra şifonyerde alınmalıdır. Yastık, yorgan ve nevresim takımı da keza karyolada olması muhtemel şeylerdendir. Bebeğiniz uyurken onu farklı odalardan takip etmeniz için telsiz de alabilirsiniz. Yaşına göre oyuncaklarını koyacağınız oyuncak sandığı da yine alınabilir. Bebeğinizin yaşına göre kıyafetlerini ayarlamakta size düşüyor. Günlük giyeceği kıyafetlerin yanında uyurken ve gezerken giyecekleri de iyi ayarlanmalıdır.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Hamileler Oruç Tutabilir mi?

Anne adayları için en doğru ve sağlıklı beslenme biçimi; azar azar ama sık sık yemektir. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir