Anasayfa / Aşk & İlişki / Eski Sevgilinizi Nasıl Unutursunuz?

Eski Sevgilinizi Nasıl Unutursunuz?

Sevdiğiniz kişiden ayrılmak ve onu unutmaya çalışmak zor bir süreç. Sevdiğinizi hemen unutamasanız bile aklınızdan bir şekilde çıkarmanın yollarını düşünmeli ve hayatın devam ettiğine inanmalısınız. Birkaç gün odanıza kapanabilirsiniz, yemek yemek istemez ya da bir şeyden memnun kalmazsınız. Bu durum hep böyle gidecek değil. Bir şekilde normal hayatınıza dönmenizin zamanı gelmiştir.

eski sevgili

Eski Sevgilinizi Unutmanın Yolları

İletişim kurmamanız çok önemli. Ayrılığın ilk dönemlerinde bazıları hala birbirine kin kusmak ister. Devamlı  mesaj çekmek ya da telefonla aramak unutmanızı geciktirir. İlk olarak telefonla mesaj atmayı kesmelisiniz. Size yardımcı olan arkadaşlarınızla olmaya devam edin. Ayrılmanızla ilgili yorumlar yapmamaya özen gösterin.

Sevdiğiniz kişi ile uzun yıllar birlikte kaldıysanız ve ortak arkadaşlarınız varsa ilk olarak çevrenizi değiştirerek işe başlayın. O kişiyle ilgili haber almak istemiyorsanız bir süre ortak arkadaşlarınızdan uzak durmanızda fayda var. Kendinize yeni bir çevre hemen bulamayabilirsiniz ama ortak arkadaşlarınız devamlı ayrıldığınız kişiyi size hatırlatabilir. Bu nedenle bir dönek ayrı kalmanız iyi olur.

ikili ilişkilerde iletişim

Yeni anılar edinme zamanı. Bazıları, sevdiğiyle yaptığı şeyleri yapmaktan kaçınır. Fakat unutmak için üzerine gitmeli ve aşmalısınız. Mesela, sevdiğiniz bir filmi izleyin, gezdiğiniz yerleri gezin ve yeni anılara yelken açın. Size onu hatırlatacak her şeyi kafanızdan silem için iyi bir yöntem.

Devamlı ayrıldığınız kişiyi düşünmemek için giyinin, süslenin ve gezin. Yeni çevre edinin ve arkadaşlarınızı değiştirin. Eski sevdiğiniz kişiyle ayrıldınız diye hayat bitmiş değildir. Yeni bir çevre ile yeni bir arkadaşlıklar doğabilir, bazı durumlarda eski sevgiliyi unutmanın en iyi çözüm yolu.

eski sevgiliyi unutma yolları

Sevdiğiniz ve ayrıldığınız kişiyi düşünürken özellikle kötü yaşadığınız anılara odaklanın. İlişkinizin neden bittiğini sorgulamanızda yardımcı olur. Ona kızdığınız anlar aklınıza gelecek. Ayrıldığınız zaman daha net düşüneceksiniz. Birbirinize kırıcı olduğunuz zaman size sarf ettiği sözleri düşünün. Size geri dönecek diye senaryolardan uzak kalın. Sonuç olarak sizden ayrıldı ve o kişi artık hayatınızda yok. Yalnız kalmadan atlatacağınız bir dönem olmalı. Çok fazla içinize kapanmadan bu dönemi atlatacağınız yeni arkadaşlara ihtiyacınız var.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Kişilik Testi (Parmak Test)

Bir süre önce İngiltere’de piyasaya çıkan ‘The Finger Book’ (Parmak Kitabı) adlı kitapta, birçok özelliğimizin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir