Anasayfa / Moda / Büyük Ayaklı Kadınlar için Ayakkabı Seçimleri

Büyük Ayaklı Kadınlar için Ayakkabı Seçimleri

Günümüzde kadınların ayak numaraları gittikçe büyüyor. Tabi bu biraz da boyla da alakalı bir durum. Boylar uzayınca ayak numaraları da artmakta. Büyük ayak vücudun dengede kalması için önemli olsa da pekçok kadın için estetik olarak problem yaratıyor.

Ayağınız büyükse eğer nasıl ayakkabı seçmelisiniz ve giymelisiniz?

  1. Platform üzerinde olan topuklu ayakkabı seçin: Platform üzerine olan topuklu ayakkabılar, ayakları yatay olarak değil, dikey olarak göstermektedir ve ayakta da bir eşitlik sağlar. Böylece ayağınızın büyüklüğü de kaybolur. Topuklar ayağın uzunluğunu bacaklara doğru çekmektedir. Seçtiğiniz topuk türü de aynı zamanda bir fark yaratabilir. Klasik kalın ve tıknaz topuklar daha iyi seçim olacaktır. İnce topuklarda ise ayağınızı dengeleme konusunda size problem yaratabilir.
  2. Düz sandaletten kaçınmalısınız: Düz sandaletler ayağınıza daha fazla bakılmasını sağlar. Oysa siz de ayağınızın büyüklüğünün görülmemesi amacıyla bakılmamasını istiyorsunuz.

ayakkabi

Sandalet giymek istiyorsanız eğer o zaman kesinlikle bilekten bağlanan sandaletleri tercih etmeyin. Bilekte bulunan kayışlar ayağınızın çok daha büyük görünmesine sebep olur. Fakat ayak sağlığınız için de sandalet giymeniz gerekiyorsa eğer o zaman üzerinde geniş bantların bulunduğu sandaletleri tercih etmenizde yarar var.

  1. Küt ayakkabılar seçin: Ayaklarınız büyük olduğu için asla sivri burunlu ayakkabıları tercih etmeyin. Bunların yerine burnu küt ya da yuvarlak olan ayakkabıları seçmelisiniz. Sivri burunlu ayakkabılar, ucunda mesafe kaldığı için ayağınızı daha büyük göstermektedir.
  2. Hafif topuklu çizme ve bot giyin. Ayaklarınız büyükse eğer, çizme ve botlarda ayak tabanında ağrılar ve problemler yaratabilir. Bunun için de çok yüksek topuk yerine hafif topuklu bot ve çizmeleri tercih edebilirsiniz. Doğru çizme, ayakla bacak arasında denge kuracağı için ayaklarınızı büyük göstermez.
  3. Ayak parmaklarınızı gizleyin: Ayak parmaklarınızı dışarıda bırakan stillerden uzak durmalısınız. Parmaklarınızın görünmesi ayaklarınızı çok daha büyük gösterir. Ayaklarınızın daha küçük görünmesini istiyorsanız eğer parmaklarınızı kapatacak bantlar bulunan ayakkabıları tercih etmelisiniz.

ayak

  1. Daha geniş olan askılı sandaletler giyin: Giyeceğiniz sandaletlerin üzerinde olan bantların geniş olmasına özen gösterin. İnce bantlar, ayaklarınızın büyüklüğünü ortaya çıkarır ve geniş bantlar ise ayaklarınızı gizler.
  2. Koyu renk ayakkabıları tercih edin: Koyu kahverengi, siyah ve lacivert ayakkabıları seçmelisiniz. Cilt tonundan daha koyu bir renk ayakkabı da iyi bir tercih olabilmektedir. Çıplak ayakla ayakkabı giyecekseniz eğer cilt tonunda ayakkabı seçebilirsiniz. Böylece ayak ve bacak bütünlüğü sağlanabilmektedir.
  3. Ayakkabılara aksesuar takın: Eğer ayaklarınızın büyük görünmesini istemiyorsanız, o zaman ayakkabılarınıza aksesuarlar takıp, ayakkabı ve ayak boyutunu küçültebilirsiniz. Mesela ayakkabı üzerine bir toka ya da çiçek koyarak boyutunu küçültebilirsiniz. Bu aksesuarlar eğer takılıp çıkarılır olursa istediğiniz zaman kullanabilmeniz de mümkün olur.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

2020 ‘de Hangi Yatak Örtüleri Moda?

 Bu haberimiz ev hanımlarının bu yılın en moda  yatak örtülerini içeriyor. Yeni yatak örtüsü modelleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir