Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Cildimiz için Şifa Kaynağı: Maden Suyu

Cildimiz için Şifa Kaynağı: Maden Suyu

Sağlığımız için ve keyif alarak içtiğimiz için sayısız yararı olan maden suyunun cildimize de birçok yararı vardır. Maden suyunun cildefaydalı olması ve cilde iyi  gelmesinin en önemli nedeni içinde yüksek miktarda silis yer almasıdır. Silis, kollajen ve elastin liflerinin arasında yer alan yumuşak hücreleri güçlendirerek kırışıklık oluşumunu yavaşlatır. Sadece maden suyu içmenin bile cildinize yararı olacaktır, fakat maden suyu güzelleşme sürecinde de anahtar malzemelerden birisi olarak da kullanılır.

Bu yazımızda maden suyunun cilde yararlarını ve maden suyunu kendi bakımınıza dâhil etmenin yollarını sizlerle yazımızda paylaşacağız.

Maden Suyunun Cilde Faydaları ?

 -Maden suyu kullanımı ciltte rahatlama ve ferahlama sağlar.

-Cilde pürüzsüzlük kazandırır.

– Gözenekleri sıkılaştırır.

-Cildin toz, yağ ve kirden arınmasını sağlar.

-Cildi güçlendirir.

-Yüzde oluşan mimik çizgilerine uygulanırsa bu çizgilerde azaltıcı etki yapar.

-Kırışık oluşumunu yavaşlatır.

-Cildi derinlemesine temizler.

-Ciltteki nem dengesini düzenler.

 

MADEN SUYU CİLDE FAYDASİ

 

Cilt Bakımında Maden Suyu

 

1.Temizleme ile Nemlendirme Arasında Kullanın
Cildinizi temizleyici ürününüzle yıkadıktan sonra pamuğa az bir miktar maden suyu damlatarak cildinizi bu pamukla silin ve sonra nemlendiricinizi uygulayın. Cildinize uyguladığınız özel bir maske sonrasında kullanacağınız maden suyu ile maskenin cildinize olacak yararlarını da arttırabilirsiniz.

 

 2.Tonikle Beraber Kullanın
Yüzünüze uygulayacağınız toniği pamuğa batırmadan önce pamuğu maden suyu ile ıslatın. Böylece  pamuk zaten ıslak olacak aynı zamanda gerektiğinden fazla tonik ilave etmeniz gerekmez. Bu yöntemde tek dikkat etmeniz gereken nokta, pamuktaki fazla maden suyunu sıktıktan sonra toniği pamuğa sürmenizdir

3.Ev Yapımı Güzellik Reçetelerinizde Kullanablirsiniz
Evde hazırlayacağınız birçok güzellik reçetesinin ana malzemelerinden bir tanesi de sudur. Burada musluk suyunun yerine maden suyu kullanmanızda yarar vardır. Böylece güzellik reçetelerinizi hazırlarken maden suyunun faydalarını da kazanırsınız.

4.Makyaj Yaparken Kullanın
Bazı kadınlar göz farlarını ve fondoteni ıslak kullanmayı tercih ederler. Siz de makyaj malzemelerinizi bu şekilde kullanmak istiyorsanız, musluk suyu kullanmak yerine cildinize çok yararı olan maden suyunu kullanmayı tercih edin.

5.Makyaj Temizlerken Kullanın
Makyajınızı çıkartmak için maden suyu ile makyajınızı temizleyebilirsiniz. Böylece makyaj temizleme malzemesine gerek kalmaz.Bunun için pamuğa az bir miktar maden suyu döküp yüzünüzü silmeniz yeterli olacaktır.

 

MADEN SUYU FAYDASİ

 

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir