Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Kilin Saça Faydaları Nelerdir?

Kilin Saça Faydaları Nelerdir?

Yumuşak kil birçok kadının saç bakımı reçetesinde ana malzemelerden birisidir. Kili aktarlardan kolaylıkla satın alabilir, evinizde de bakım maskeleri hazırlayabilir ve doğal bir şekilde de saçınıza uygulayabilirsiniz. Kuru saçlar, yıpranmış saçlar, ve diğer çoğu saç problemlerine kil, en etkili ve doğal çözümlerden biridir. Bazı araştırmalar gösteriyor ki kil, yıpranmış saçların düzelmesinde kullanıldığı gibi aynı zamanda saçların sağlıklı uzamasında da olumlu sonuçlar verir.

Saçların bakımlı, daha temiz ve nem oranı yüksek olması için piyasada birçok ürün bulabilirsiniz; fakat  doğal ürünlerle hazırladığınız saç maskeleri piyasadaki ürünlerden daha hızlı ve etkili sonuçlar almanızı sağlar.

Kil, yüksek oranda potasyum,kalsiyum, , alüminyum ve sodyum içerdiğinden, birçok saç problemlerine iyi gelmektedir. Eğer saçlarınız yoğun bir biçimde ısıya maruz kalıyorsa ya da  sıkça saç şekillendirici kullanıyorsanız, kilin faydalarından kesinlikle yararlanmalısınız.

 

KİLİN SAÇA FAYDASİ

Kilin Saça Faydaları

 

-Saçları kirden arındırır

 Kil saçlarınıza kuruluk ya da nemi kaybolmuş hissi vermez ve derinlemesine temizlenmesini sağlar. Eğer saçlarınız karma saç tipiyse ya da kıvırcık saç tipine sahipseniz kil saçlarınızı daha ipeksi ve yumuşak yapabilmeniz için en güzel malzemelerden biridir.

 

-Saçların daha berrak olması için kil

 Kilin saçlar için önemli bir diğer yararı da saçlara yapışan ve cilt üzerini kaplayan kirleri etkili ve derinlemesine temizlemesidir. Saçlarınızı hem temizler hem de doğal şekilde patlak ve ipeksi görünmesini sağlar.

 

-Saçları onarır ve nemlendiririr

Saçlarınızın kuruluk sebebiyle elektriklenmesinden ya da dolaşıp karışmasından sıkıldıysanız o halde kil tam size göre! Mevsim geçişlerindeki iklimsel değişimler de saçları etkiler ve saçlarınız çoğu zaman olduğundan daha fazla nemini kaybetmiş olur. Böyle zamanlarda ekstra onarım isteyen saçlar için en iyi ve etkili çözümlerden birisi kilin nemlendirici ve besleyici özellikleri ile bakım yapmak olacaktır.

 

-Kil Maskesi

 Kilin saça uygulanmasının en uygun ve kolay yollarından birisi saç maskesi hazırlamaktır. Kil maskesi saçlarınıza sadece bakım yapmakla kalmayacak aynı zamanda saç derinizin de daha sağlıklı olmasına yardım edecektir.

 

KİLDEN GELEN GÜZELLİK

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir