Anasayfa / Yaşam / Pratik Bilgiler / Deri Çanta Nasıl Temizlenir

Deri Çanta Nasıl Temizlenir

Deri çantanız, kesici, delici veya yanıcı maddelerden biriyle zarar görmüşse, kesinlikle kendiniz düzeltmeye çalışmayın. Deri tamiratı yapan profesyonel bir yere götürün. Boya, mürekkep gibi zor lekeler için de yine profesyonel temizlik hizmeti veren yerlerle irtibata geçmeli, kendi başınıza bu zor lekelere müdahale etmemelisiniz.

Deri, doğal bir malzemedir. Bu nedenle deri çantanızı muhafaza ederken hava alan bir kap kullanın. Formunun bozulmaması için içine gazete kağıdı veya süngerle doldurabilirsiniz. Ayrıca sürekli güneş alan bir yerde muhafaza ederseniz deri çantanız solabilir. Bu konuda da dikkatli olmanızı öneririz.

deri-canta-nasil-temizlenir

Deri çanta temizliği için, sabunlu ılık suya batırılmış ve iyice sıkılmış temiz bir beze ihtiyacınız olacak. Bu bezle deri çantanızın dışını sildikten sonra, başka kuru bir bezle deri çantanızı kurulayın. Deri çantanızın doğal parlaklığını, rengini ve elastikliğini korumak için de belli aralıklarla, piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz, deriler için üretilmiş yağlarla bakım yapabilirsiniz. Böylelikle deri çantanızın kullanım ömrünü uzatmış olursunuz.

Eğer deri çantanız ıslandıysa, pamuklu kuru bir bezle tampon yöntemini uygulayarak silin ve ardından oda sıcaklığında kurumaya bırakın. Isı kaynakları kullanarak çantanızı kurutmaya çalışmayın. (Fön makinesi, kalorifer, ısıtıcı vs.) Bu durumda deri, geri dönüşü olmayan bir zarar görebilir.

Deri çantanızın üzerinde su lekeleri oluştuysa, lekeli yerleri 5-10 saniye su buharına tutun ve kuruduktan hemen sonra deri yağı ile cilalayın. Böylece bu lekelere karşı önlem almış olursunuz.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Tüm Detaylarıyla Hardaliye

 Trakya bölgesine ait ve yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunan bu mucizevi içecek, kaynaklarda iksir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir