Anasayfa / Yaşam / Pratik Bilgiler / Giysiler Hakkında Püf Noktaları

Giysiler Hakkında Püf Noktaları

giysiler hakkında pratik bilgiler

  1. Blucinlerin rengi:Renginin açılmasını istemiyorsanız, yeniyken içine bol miktarda tuz atılmış soğuk suda 12 saat kadar bekletin. Sabit bir renk kazandığını göreceksiniz.
  2. Kadife Giysiler:Kirlenmiş koyu renk kadife elbise ve pantolonlarınızı tuzla temizleyebilirsiniz. Temiz bir fırçayı temiz ve kuru bir tuza batırarak giysinize kuvvetle sürün. Lekeler gidecek, kullanılmaktan doğan parlaklık kaybolacaktır. Ayrıca eskiyip de parlayan pantolonlarınızdaki bu parlaklığı gidermek için ütü bezini sirkeli suyla ıslatın, sonra çok sıcak su ile ütüleyin. Parlaklığın tamamen kaybolduğunu göreceksiniz.
  3. Kazaklarınızın tüylenmesini önleyin:Yeni aldığınız kazakların tüylenmemesi için bir naylon torbaya koyarak 24 saat buzdolabının buzluğunda bekletin. Tüylenmesi önlenir.
  4. Örgüleri ütülerken:En iyi ütüleme metodu, giysinin altına nemli bir bez yaymak ve üzerine hafif, kuru bir bez koymaktır. Kuru bezin üzerinden fazla bastırmadan ütüyü geçirin. Sıcak ütüyü asla yünün üzerine direk koymayın. Örgüyü hep tersten ütüleyin.
  5. Parlayan kumaşlar:Etek ve pantolonlarınızda parlaklıklar oluyorsa, bu kısımları yeni kesilmiş bir patates ile iyice ovalayın. Kuruduktan sonra fırçalayabilirsiniz. Parlaklıktan eser kalmaz.
  6. Sararan giysiler:Sararmaya başlayan beyaz giysilerinizi bir kaşık oksijenli su kattığınız 1 lt. ılık suda 1 saat bekletin.

 

https://youtu.be/lvAQ5Jhn9rc

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Tüm Detaylarıyla Hardaliye

 Trakya bölgesine ait ve yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunan bu mucizevi içecek, kaynaklarda iksir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir