Anasayfa / Güzellik / Makyaj çantasında neler olmalı?

Makyaj çantasında neler olmalı?

Bir kadının olmazsa olmazı makyaj çantasıdır. Ne zaman neye ihtiyacınızın olacağını bilemezsiniz. Bu nedenle makyaj çantası içerisinde birçok makyaj ürünü bulundurulur ve gerektiği zamanlar deyim yerindeyse hayat kurtarıcı özelliği taşır. Örneğin erkek arkadaşınızla sinemaya gittiniz ve filmin duygusal sahnesinde gözyaşlarınızı tutamadınız. Eeeee rimeliniz de doğal olarak aktı. Bunun sonucunda film arasında lavaboya giderek yüzünüzden akan rimelleri silmeniz ve yeniden rimel sürmeniz gerekmektedir. Sildiğiniz bölümleri de yeniden fondöten ve pudrayla yenilemeniz gerekir. Bu durumu birçoğunuz elbette yaşamışsınızdır. İşte makyaj çantanız varsa bu bir sorun değildir. Ya bulundurmuyorsanız? Eyvah işte o zaman. Belki de gün sonuna kadar kendinizi kötü hissedeceksiniz. Bu nedenle her zaman makyaj çantanızı yanınızda bulundurmalısınız. Bunu günlük ve seyahatlik olarak ikiye de ayırabilir ve bu şekilde makyaj çantalarını hazırlayabilirsiniz.

bozulmus makyaj

GÜNLÜK MAKYAJ ÇANTASINDA BULUNMASI GEREKENLER

Makyaj çantasını nasıl hazırlamalıyız ve içinde neler olmalıdır? Öncelikle günlük makyaj çantasını ele alalım. Günlük makyaj çantasında her zaman ihtiyaç duyulan el kremi, selpak ve ıslak mendil bulunmalıdır. O gün kullandığınız ruj ve dudak kalemi de mutlaka makyaj çantanızda olmalıdır. Çünkü doğal olarak dışarıda yeme içme ihtiyacınızı karşılayacaksınız. Bu da rujunuzun silinmesine neden olacaktır.

Ayrıca kullandığınız fondöten veya renkli nemlendirici yine yanınızda bulunmalı. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz pudranızı da çantanızda bulundurun. Bunları yüzünüze uygulamak için küçük boy bir fırçayı da almayı unutmayın. Ayrıca gün içerisinde rüzgardan etkilenen saçlarınıza ince dokunuşlar yapabilmeniz için tarak da çantanızda bulundurmanız işlerinizi kolaylaştırmanızı sağlayacaktır.

gunluk seyahat cantasi

SEYAHATLİK MAKYAJ ÇANTASI

Seyahat edecek ve 2 günden fazla evinizden uzak kalacaksanız mutlaka bir seyahat makyaj çantasına ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir. Bu da doğal olarak günlük makyaj çantanızdan daha büyük olmak zorunda. Çünkü çok daha fazla ve çeşit malzeme almanız gerekecektir. Bu makyaj çantasında mutlaka krem çeşitleri bulunmalıdır. (Günlük nemlendirici cilt kremi, el kremi göz kremi) Göz makyajınız için olmazsa olmaz bir far paleti, yine bir ruj paleti, rimel, allık, fondöten, pudra, kaş kalemi, kaş rimeli, makyaj fırçaları, kirpik kaş ve saç tarağı ile bronz pudra koymalısınız.

Ayrıca parfümünüz de bu seyahat makyaj çantasının olmazsa olmazları arasında yer alır.  Kısa süreli yapacağınız seyahatler için şampuan, duş jeli, duş kremi ve vücut yağı da bu çantaya ilave edilebilir.

makyaj cantasi

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir