Gözaltı Morluklarından Kurtulmak için Güzellik Sırları

Gözaltı morlukları genellikle yaşlılığa bağlı olarak meydana gelen morluklardır. Ancak bazı durumlarda yetersiz cilt bakımı, yorgunluk, düzensiz beslenme ve stres gibi sebeplerden dolayı da gözaltı morlukları meydana gelebilir.

Düzensiz bir yaşam tarzı, genetik faktörler ve hormonlar ile de alakalı olarak ortaya çıkabilen gözaltı morlukları ortaya çıktığı zaman son derece yorgun ve yaşlı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu sebeple gözaltı halkalarınızı azaltmak ve ortadan kaldırabilmek için bazı noktalara dikkat etmeniz gereklidir.

Göz bölgesinin etrafındaki deri ince yapıya sahip olduğu için güneş ışınları ile temas ettiği zaman cilt kanserine sebep olabiliyor. Bu yüzden güneşli havalarda uzun süre dışarıda duracağınız zaman mutlaka ekstra koruma faktörlü güneş kremlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Göz Kalemi Nasıl Çıkarılmalı?

Gözünüze sürdüğünüz göz kalemlerini çıkartmak için herhangi bir bez kullanarak gözünüzü ovalıyorsanız gözaltı torbalarına davetiye çıkartıyor olabilirsiniz. Göz makyajınızı gece yatmadan önce çıkartmak için mutlaka yumuşatıcı özellikli temizleme yağlarını kullanmanız gereklidir. Bu yöntemi uyguladığınız zaman kirpiklerinizin dökülmesini de engellemiş olursunuz.

Yüzünüzü sürekli olarak sıcak su ile yıkıyorsanız gözaltı torbalarınız daha belirgin bir hale gelebilir. Bu yüzden gözaltı torbalarını azaltmak için yüzünüzü soğuk su ile yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca buhar banyosunu sık sık yapıyorsanız buhar banyolarınızın yoğunluğunu da azaltmanız gerekiyor.

Retional İçerikli Ürünler

Meyan kökü, C vitamini, kojik asit ve melanin üretimini azaltan içerikler en iyi dostunuz olabilir. Göz çevresini aydınlatabilen ürünlerin arasında mutlaka bu içeriklerin yer almasına özen gösterin. Bu tür maddeler ile üretilmekte olan aydınlatıcılar sayesinde tahriş edici aydınlatıcılardan uzak durarak gözaltı morluklarını azaltabilirsiniz.

Göz bölgesindeki deri için özel üretilmekte olan retinol içeren ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz. A vitamini ihtiyacınızı karşılayabilen bu ürünler pigment üretiminde dengenin ortaya çıkmasına yol açarlar. Böylelikle morluklar daha az belirginleşmeye başlar. Ancak bu tür kremleri yeterli miktarda kullanmalı ve asla aşırıya kaçmamalısınız. Göz için özel üretilen retinol kremleri özellikle esmer ten rengine sahip olan kişilerin gözaltı morluklarının kahverengi halkalara dönmesine sebep olabilir.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir