Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Sağlık / Grip Virüsüne Karşı 10 Besin

Grip Virüsüne Karşı 10 Besin

Nar içeriğinde bulunan C, K, B1, B2, B5, B6 vitaminleri ve folik asit sayesinde vücut için önemli bir besindir. Nar zengin içeriği sayesinde enfeksiyonlara karşı vücudu bir kalkan gibi korur. Nar güçlü bir idrar söktürücüdür, bu etkisiyle vücuttan toksin atımını artırır. Nar kolestrol ve kan şekerini düzenleyerek kalbi korur ve düzenli çalışmasını sağlar.

nar

Kivi bünyesinde C, E ve A vitamini barındırır. Düzenli olarak tüketildiğinde vücudumuzu enfesiyonel hastalıklardan ve kanserden korur. İçeriğinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. İçeriğinde bulunan potasyum ile tansiyonu dengeler. Özellikle çocuklarda hapşırma ve öksürüğü azaltır.

kivi

Yeşilçay, güçlü antioksidan yapısı sayesinde virüsler ile mücadelede güçlü bir besin kaynağıdır. Bağışıklık sistemini desteklemede yardımcı bir besindir. Bu özelliği sayesinde özellikle enfeksiyonel hastalıkların yaygın olduğu kış aylarında vücut direncini artırır ve zindelik verir. Güçlü antioksidan bileşimi sayesinde kanser ile mücadelede de güçlü bir besin kaynağıdır.

yeşilçay

Beyaz çay yeşil çaya göre daha fazla antioksidan madde içerir ve virüsler ile mücadelede oldukça etkilidir. Bu nedenle grip gibi viral enfeksiyonlar ile mücadelede oldukça etkilidir. Güçlü bir antioksidan olması sebebiyle, kanser hücrelerinin oluşmasını ve yayılmasını engelleyebilme gücüne sahiptir.

beyaz çay

Adaçayı antioksidan açısından zengindir ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Üst solunum yolu enfeksiyonlarında etkili bir bitkidir. Bronşit ve astım ile ilgili belirtileri oldukça hafifletir. Günde 1 – 2 fincandan fazla tüketilmesi tavsiye edilmez.

ada çayı

Zencefilin bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi vardır. Zencefil vücut ısısını yükselterek terlemeyi ve grip esnasında virüsün vücuttan daha kolay atılmasını sağlar. Zencefil antiseptik özelliği ile kanın temiz kalmasını sağlar. İnatçı öksürük için ballı zencefil çayı çok etkili bir öksürük kesicidir.

zencefil

Kefir probiyotik içeriği sayesinde güçlü bir bağışıklık sistemi takviyesidir. Bu sebeple özellikle kış aylarında bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi açısından tüketilmesi oldukça önemlidir. Glisemik indeksi düşük bir besindir, kan şekerinin dengelenmesinde yardımcı olup tokluk hissi verir.

kefir

Balık yüksek oranda Omega3, fosfor ve bol miktarda protein içerir. D vitamini ve eser elementler açısından da oldukça zengindir. İçerdiği zengin vitaminler ve mineraller sayesinde vücuda dinçlik verir ve savunma mekanizmasını güçlendirir. Kandaki kolestrolü düzenlediği için kalp ve damar hastalıklarını önlemede önemli rolü vardır.

balık

Soğan ve sarımsak güçlü antioksidan yapıları ile vücut direncini artırmada ve salgın hastalıklarla mücadelede çok önemli besinlerdir. Soğanın ve sarımsağın içinde bulunan vitaminler, vücudun viral yollarla bulaşan hastalıklara karşı mücadelesinde çok önemli bir role sahiptir. Virüslere karşı vücudu adeta bir kalkan gibi korurlar. ve sarımsak üst solunum yolları rahatsızlıklarında da etkili birer besindir. Soğan ve sarımsak vücutta oluşan yara ve çıban gibi oluşumların iyileşme sürecini kısaltır.

Head of garlic and an onion on a white background.

Maydonoz yüksek miktarda A, C ve K vitamini içermektedir. İçerdiği bu vitaminler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirici bir etkiye sahiptir. Viral hastalıklarla mücadelede vücuda önemli bir destektir. İçerdiği vitaminler sayesinde böbreklerin düzenli şekilde çalışmasını sağlar. İçerdiği vitaminler sayesinde kemik ve sinir sistemi açısından oldukça faydalıdır.

maydonoz

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Tahsilliler daha az kilo Alıyor

Yüksek eğitimli insanların daha az kilo aldığı ispatlandı. Hollanda’da yapılan bir araştırmaya göre, obezite sorunu düşük eğitimlilerde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir