Anasayfa / Moda / Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Düğün mevsiminin gelmesi ile birlikte hayatının en önemli dönemini yaşayacak olan gelin adaylarını büyük bir heyecan kaplamaya başlıyor. Gelinlik alışverişlerinizi sizler de henüz yapmadıysanız ve düğününüz yaklaşıyor ise sizler için hazırladığımız bu yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

gelinlik alırken dikkat edilecekler

İnternet Sitelerinden Faydalanın

Günümüzde internet artık her türlü ihtiyacımızı karşılayabileceğimiz bir mecra haline gelmiş durumda. Bu yüzden gelinlik modelinizi belirlemeden önce mutlaka internet üzerinden gelinlikler ile ilgili ufak bir araştırma yapın. Mağazalarda gezerek vakit kaybetmek yerine oturduğunuz yerden internet sayesinde pek çok farklı gelinlik modeline bakarak fikir alabilirsiniz.

Araştırmalarınızı yaparken karşılaştığınız modeller arasından beğendiklerinizi bir kenara not alın. Bütçenizin yetmediği modelleri de kenara not almayı unutmayın. Çünkü bütçenizin yetmediği ancak çok beğendiğiniz bir gelinliğin benzerini daha uygun fiyatlı bir şekilde başka bir yerde bulabilir veya özel olarak uygun maliyetler ile diktirebilirsiniz.

gelinlik mağazası

Gelinliğinizi özel olarak diktirmek gibi bir planınız var ise vücut ölçülerinizi iyi belirleyin. Ayrıca gelinlik dikecek olan kişinin mutlaka dolgun referanslara sahip olmasına dikkat edin. Bu konuda bütçeniz yeterli ise profesyonel olarak bu hizmetleri alabileceğiniz moda evlerine danışabilirsiniz.

Vücut Ölçülerinize Uyumlu Modeller Önemlidir

Sizin vücudunuza uygun olan gelinlik modeli sizin için en ideal gelinlik modelidir. Farklı birinin üzerinde gördüğünüz gelinliği seçmek yerine vücudunuzu tanıyarak kendinize uygun olan modeli bulmaya çalışın.

Giymeyi düşündüğünüz gelinlik modelinin düğün organizasyonunuzdaki konsept ile uyumlu olmasına da özen gösterin. Eğer resmi ve geleneksel bir düğün organizasyonunda yer alacaksanız kuyruklu gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Ancak daha rahat bir yazlık düğün düşünüyorsanız kuyruksuz kısa elbise tipi gelinlikleri seçebilirsiniz.

Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Gelinliklerin en popüler renkleri arasında beyaz yer alıyor. Fakat bu illa beyaz renkli bir gelinlik seçmeniz anlamına da gelmiyor. Dilerseniz daha alternatif ve kendinize özgü bir renk seçerek farklı bir gelin adayı olabilirsiniz. Örneğin bu yıl moda olan renkler arasında yer alan ten rengini beyaz rengine iyi bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

En önemli konuyu sona bıraktık. Gelinlik alışverişinizi yapmadan önce mutlaka bütçenizi belirlemiş olmanız gerekiyor. Bütçeniz çerçevesinde modelleri belirlediğiniz zaman hayal ettiğiniz gelinliğe daha rahat bir şekilde zaman kaybetmeden ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

2020 ‘de Hangi Yatak Örtüleri Moda?

 Bu haberimiz ev hanımlarının bu yılın en moda  yatak örtülerini içeriyor. Yeni yatak örtüsü modelleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir