Anasayfa / Anne / Çocuk / Üstüne Görme Nedir?

Üstüne Görme Nedir?

Birçok kadının hamile miyim sorusunun yanıtı elbette regli döneminin gecikmesi ile yaşanır. Fakat bazı kadınlarda bu durum yaşanmaz.  Yanı regli olurlar ama aynı zamanda hamiledirler. Peki, bu durum nasıl oluyor ve bu durumda hamilelik belirtisi ne olabilir? Tüm bu soruların yanıtlarını sizler için araştırdık.

gebelik dönemi sorunları

Üstüne Görme Nasıl Olur? Genetik Midir?

Evet, üstüne görme diye tabir edilen hamilik döneminde adet diğer adı ile regli döneminin yaşanması genel olarak genetik olan bir durumdur. Fakat ailede olmayan kişilerde de üstüne görme yaşanabiliyor. Üstüne görme durumu normal adet kanamasından farklıdır ve daha kısa sürer. Genel olarak regli dönemine rast geldiği için birçok kadın adet gördüğünü ve kesildiğini sanarak gebe olmadığını düşünür.

Bebeğin gelişiminde her hangi bir sorun yaratmayan üstüne görme bir hastalık belirtisi de değildir. Sağlıklı durumdur. Genel olarak karşılaşılmayan üstüne görme çok nadiren bazı bayanların yaşadıkları bir olaydır.

Her ay düzenli olarak bir adet görme durumu olmayıp kanamalar genellikle lekelenme diye tabir edilen şekle dönüşür.

hamilelik

Hamile Kalma Belirtisi Nedir?

Hamileliğin regli döneminin gecikmesinin dışında birçok belirtisi vardır. Göğüslerde hassaslık, stresli ve sinirli olma, mide bulantıları gibi birçok belirti sayılabilir. Fakat üstüne görme ile ilgili olarak bir şüpheniz var ise test yaptırmanız en kesin sonuçtur.

Üstüne görme durumunda âdetiniz daha pembemsi olur. Kısa süren bu adet döneminde bazen pembemsi yerine renk kırmızı da olabiliyor. Fakat adet kanaması kadar kıvamlı ve özel kokulu olmayan bir kanama yaşıyorsanız üstüne görme kanamasından şüphelenebilirsiniz.

üstüne görme

Üstüne Görme Tehlikeli Mi?

Üstüne görme durumunda mutlaka hekime başvurarak durumunuz ile ilgili bilgilendirmeniz gerekir. Çünkü bu durum başka sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Düşük tehlikesi ya da her hangi bir enfeksiyon sebebi ile de kanama yaşıyor olmanız mümkündür.

Bu sebep ile mutlaka gebelikten şüphelendiğiniz zaman hekime başvurarak gerekli olan tetkiklerin yapılarak sebebinin normal mi yoksa başka bir hastalığın belirtisi olarak mı yaşadığınızı kesinleştirerek sağlıklı bir sonuç almanız uzmanlarda tavsiye edilen bir uygulamadır.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Hamileler Oruç Tutabilir mi?

Anne adayları için en doğru ve sağlıklı beslenme biçimi; azar azar ama sık sık yemektir. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir