Anasayfa / Aşk & İlişki / İlişkinize İyi Gelecek Tüyolar

İlişkinize İyi Gelecek Tüyolar

Merhaba günümüzde yürümeyen ve, ya ayrılık, yada boşanma ile sonuçlanan ilişkilere alıştık. Öyle ki hatta gayet olağan bir şeymiş gibi karşılıyoruz, yürütemiyorsanız ayrılın gibi telkinlerin de içinde bulunduğu, ve kurtarmak için neredeyse hiç bir çaba sarf edilmeyen ilişkiler elbette bitmeye mahkumdur. Böyle kötü bir durumla karşılamamak veya yardımcı olmak amaçlı, ilişkinize iyi gelecek tüyoları paylaşmaya karar verdim dilerim işe yarar.

aşk ve ilişkiler anlayış

  • Her gün en az 1 saat birbirinize ayırın, telefon, bilgisayar, tv… Aranıza girecek tüm araçlardan uzaklaşıp konuşun, sohbet edin, yada sadece birbirinizi izleyin. Başta zor gibi görünebilir ama faydasını göreceğinizi umuyorum.
  • İkili ilişkilerde ”ben” kelimesini lügatınızdan çıkarmanız şart, karşılıklı taviz ve mecburi hoşgörü ile yürüyen ilişkilerde en dikkat çekici nokta ise, mecburen köşelerinizi yontmak zorundasınız. Zira tek kişilik değil, iki kişilik birliktelik yaşıyorsunuz. Ben, bana, benim… Yerine biz, bize, bizim gibi cümleler kullanmanız gerekiyor.

aşk ve ilişkiler

  • Sevin, sahiplenin ama boğmayın, ilişkileri en büyük çıkmaza sokan sebeplerden biri de budur. Varlığınızı hissettirin, ama biraz da kendisine zaman verin. Zira partnerinizin de bir ailesi, hayatı ve arkadaşları olduğunu unutmayın. Tıpkı sizin gibi 😉
  • Erkeklerin doğasında biraz daha sessizlik vardır, aktif olan ve hareketi, sağlayan her zaman kadındır. Bizlerle aynı tabiata sahip olmadıklarını asla unutmayın. Sizin normal düzeydeki konuşmalarınız, hele ki eşiniz yorgunsa ciddi sorunlara yol açacağı gibi dırdır olarak da algılanacaktır.

aşk ve ilişkiler hakkında

  • Şartlarınız ne olursa olsun asla küsmeyin, ilişkileri en derinden sarsan durum muhakkak ki budur. Sonuç ne olursa olsun dozajını kaçırmadan tartışın, ta ki o sorunu çözene kadar konuşun. Bir ilişkinin bittiğini susan partnerlerden anlamak çok kolay, çiftlerden biri susuyorsa o ilişki çoktan bitmiştir. İşte bu noktada gerçekten zorlamaya gerek yok.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Kişilik Testi (Parmak Test)

Bir süre önce İngiltere’de piyasaya çıkan ‘The Finger Book’ (Parmak Kitabı) adlı kitapta, birçok özelliğimizin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir