Anasayfa / Seyahat / Keyifli Londra Seyahati

Keyifli Londra Seyahati

Londra, farklı ilgi alanlarına sahip gezginlere çok şey vaadeden bir şehir. Küçük Avrupa şehirleri gibi ağır ağır gezeyim, keyifli bir Londra tatili yapayım derseniz çok vakte ihtiyacınız var. O kadar vaktiniz yoksa, Londra gezisi biraz tempolu bir gezi olacak. Londra turları, kültür, tarih ve eğlenceyle dolu, nelerden keyif aldığınıza bağlı olarak şekilde yapılacak çok şey var. Üzerinde güneş batmayan ülkenin başkenti Londra, aklımızda yer eden turistik yerleri, büyük şehirlere örnek olacak şehir yaşamı kültürü, ünlü tiyatroları, hareketli gece hayatı ve tüm dünyayı içine sığdıran kozmopolitliği  ile bize farklı bir vizyon katarken keyifli bir seyahat imkanı sunuyor.

londra seyahati

Londra için Avrupa’nın metropolu desek diğer şehirlere haksızlık etmiş olmayız sanırım. Londra, 8 milyonluk il merkezi nüfusu, 12,5 milyonluk toplam nüfusuyla Avrupa’nın üçüncü, AB’nin en kalabalık şehri. (1- İstanbul, 2-Moskova) Londra seyahati, sadece turistik yerlerini gezmek için değil, başka bir dev kentten olan İstanbul’dan gelerek büyük şehir dinamiğini ve “iş”in daha doğrusunu daha iyi anlayabilmek için önemliydi.

londra şehir merkezi

Londra’ya ne zaman gidilir derseniz, açıkçası kusursuz bir zaman yok. Londra’yı sevecekseniz kapalı havasıyla beraber seveceksiniz. Thames nehrinin ikiye böldüğü bu melankolik şehirde sıklıkla hava kapalı ve yağışlı, gittiğiniz dönem ağustos bile olsa ona göre giyinip eşya alalım. Güneş açtığı an şehirde başka bir keyif yaşanıyor ve Londra’da insanlar hala güneşe tapmaya devam ediyor.

londra köprüsü

Yerlilerden fazla göçmen kökenli nüfus, beyaz ırktan fazla diğer toplam nüfusa sahip kozmopolitenin başkenti Londra’ya Olimpiyat Oyunları zamanında gittik ve neredeyse yaşayan kadar turist de vardı. İyi ki oyunlar başlamadan gitmişiz ve tüm dünyadan Olimpiyatlar için gelmiş turistler arasında kendimize gezecek alan bulabildik. Etkinlik sırasında daha da zulüm çektik trafik ve ekstra kalabalık sebebiyle ama yine de zevkliydi.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

KIRMIZI BİBER SALATASI TARİFİ

Kırmızı Biber Salatası Kırmızı Biber Salatası Tarifinin Malzemeleri 4 adet közlenmiş kırmızı biber 2 yemek …

1 Yorum

  1. hep gitmek istemişimdir londraya, sayenizde mini bir gezi yapmış oldum teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir