Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Limonun güzellikte etkileri

Limonun güzellikte etkileri

Mutfağınızdaki limonları sadece salatalar ya da yemekler için değil güzelleşmek için de kullanabilirsiniz. Limonun vücudumuzdaki birçok yere yapacağı katkıları öğrendiğinizde ve uyguladığınızda gözlerinize inanamayacaksınız.

İşte limonun sizlere katacağı güzellik sırları…

CİLDİNİZİ AYDINLATMADA ETKİLİDİR

Soluk bir cildiniz bulunuyorsa ve koyu lekeleriniz varsa limonun doğal parlatıcı özelliğinden faydalanabilirsiniz. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkadığınız suya bir kaç damla limon suyu eklemeniz yararlı olacaktır.

DİŞLERİNİZİ BEYAZLATIR

Pahalı ürünler kullanmak yerine limon da dişleriniz için tercih edilebilir. Limon suyu ve karbonatı karıştırarak dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

limon disleri beyazlatir

YAĞLI CİLT VE SİYAH NOKTALARDAN KURTARIR

Limon, ciltteki yağı emer. Bir kaç damla limon suyunu bir parça pamuğa sıkın ve uyumadan önce cildinizi temizleyin. Siyah noktalar için de yarım limon suyunu balla karıştırarak siyah noktaların olduğu bölgeye uygulayın. 5 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın.

SAÇ RENGİNE ETKİSİ

Bir çok kadın saç rengini açmak için boya ya da kozmetik ürünleri tercih eder. Ama doğal yolları da tercih edebilirsiniz. Saç bakım spreyinize limon suyunu ekleyerek saç tutamlarına sıkın. Güneşe çıktığınızda saçlarınızda doğal gölgeleriniz oluşacaktır.

GÜÇLÜ TIRNAKLAR

Sık oje süren kişilerde aseton ile oje nedeniyle tırnaklar güçsüzleşir. Bir kaç damla limonu, Bir yemek kaşığı zeytinyağına ekleyerek karıştırın. Yaptığınız bu karışımı da tırnaklarınıza sürün. Ancak en etkili zaman ise gece yatmadan öncedir. Gece yatmadan bu karışımı uygulayıp eldiven takarak uyuyun. Sabah kalktığınızda elleriniz yumuşak bir yapıya kavuşurken tırnaklarınız güçlenmiş olacaktır.

limon tirnaklari guclendirir

AKNELER İÇİN UYGULANABİLİR

Cilt problemlerini tedavi etmede sitrik asit çok etkili olur. Akneli bölgeye yarım limonu direkt olarak uygulayın. Bu uygulamayı gece yatmadan önce yapmanız ve sabah uyandığınızda durulamanız daha etkili olmasını sağlayacaktır. Ancak ciddi ve yoğun bir akne probleminiz varsa ve bir tedavi süreci içerisindeyseniz doktorunuza danışmadan böyle bir uygulama içerisinde bulunmayın.

limonun guzellikte etkileri

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir