Anasayfa / Moda / Daha uzun görünmenin yolları

Daha uzun görünmenin yolları

Kıyafetler bizim için çok büyük önem taşır. Seçtiğimiz kıyafetlerle ruh halimizin yanı sıra tarzımızı da yansıtırız. Ama seçtiğimiz kıyafetlerle daha uzun ve zarif görünmek harika olmaz mıydı? Siz de uzun görünmek istiyorsanız önerilerimize kulak verin.

1) TEN RENGİ AYAKKABI GİYİN

Ten renginize yakın olan renkte seçeceğiniz nude renkli ayakkabılar bacaklarınızla bir bütünlük oluşturur ve bacaklarınızı daha uzun gösterir. Ayakkabı seçimlerinde ayrıca bilekten bağlı ayakkabılar yerine teninizi fazla kapatmayan sivri burunlu ayakkabılar seçmeye özen gösterin. Stiletto ayakkabılar ise sizin için harika bir seçim olabilir.

2) TEK RENK GİYİN

Kombin yaparken farklı renkler kullanmak yerine tek renk giyinmek bütünlük algısı oluşturur ve vücudunuzu bölmezsiniz. Böylece tek renk kullanarak daha uzun görünüme sahip olabilirsiniz.

3) İSPANYOL PAÇA PANTOLONLARI TERCİH EDİN

Çok bol olmayan, belinize ve kalçalarınıza tam oturacak İspanyol paça pantolonlar daha uzun görünmenize yardımcı olur.  Pantolonunuzun altına da yüksek topuklu bir ayakkabı giymeye ve ayakkabılarınızın görünmemesine izin vermemelisiniz. Aynaya baktığınızda bu uygulamanın sizi çok daha uzun gösterdiğini fark edeceksiniz.

ispanyol paca giyinin

4) YÜKSEL BEL GİYSİLERE YÖNELİN

Yüksek bel pantolonlar, etekler ve şortlar  kombinlerinizde mutlaka yer almalıdır. Bacakaklarınızı daha uzun gözükecek ve bel bölgenizdeki  bazı fazlalıklar da gizlenecektir. Daha zarif bir görüntüye kavuşmanızı sağlayacaktır.

5) ENİNE DEĞİL BOYUNA ÇİZGİ

Enine çizgilerin ve büyük desenlerin bulunduğu kıyafetler yerine boyuna çizgili kıyafetleri tercih edin. Bu şekilde daha uzun ve daha ince görünebilirsiniz. Ayrıca V yakalı giysiler de daha uzun görünümde etkilidir.

boyuna cizgili giyinmek

6) KÜÇÜK ÇANTALAR İLE KOMBİN YAPIN

Kısa boya sahip kadınlar için en doğru  ve uygun çantalar küçük çantalardır. Kullanacağınız küçük bir çanta sizi daha özgür gösterecekken boğukluktan kurtaracaktır.

7) KISA SAÇ YA DA TOPUZ

Kısa boyluysanız ve saçlarınız uzunsa daha kısa görünürsünüz. Ama uzun saçlarınızdan vazgeçemiyorsanız tepeden topuzlar yaparak daha uzun görünüme kavuşabilirsiniz.

tepeden topuz sac modeli

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

2020 ‘de Hangi Yatak Örtüleri Moda?

 Bu haberimiz ev hanımlarının bu yılın en moda  yatak örtülerini içeriyor. Yeni yatak örtüsü modelleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir