Anasayfa / Seyahat / Teknoloji’nin Merkezlerinden Hong Kong

Teknoloji’nin Merkezlerinden Hong Kong

Hong Kong’a girişlerde Türklerden vize istenmiyor. Bu yüzden yıllarca batı etkisinde kaldıktan sonra tekrar özüne dönen şehrin doğu batı sentezini yerinde görmek için vize ile uğraşmanıza gerek yok.  Hong Kong Adası, Kowloon Yarımadası ve 235 küçük adadan meydana gelen Hong Kong’da sevdiklerinizle birilikte eğlenceli zaman geçirebileceğiniz onlarca gezi noktası var.

Eğlenceli bir Hong Kong gezisi için bana göre 3-4 günlük bir süre yeterli. Eğer şehrin çevresinde yer alan Disneyland ve Ocean World gibi ünlü eğlence mekanlarına da gitmek isterseniz bu zamanı biraz arttırabilirsiniz. Lafı çok uzatmadan şehirde gezip görmeniz gereken en önemli yerlere geçelim.

Man Mo Tapınağı

Hong Kong’un en otantik yerlerinden olan Man Mo Temple (文武廟), şehirdeki en eski tapınaktır. Tapınakta iki tane figür kutsallaştırılmaktadır. Bu figürler Edebiyat Tanrısı ve Savaş Tanrısı’dır. Tapınağa ibadet için gidenlerin dilekleri genellikle akademik ve eğitimsel başarı içindir. Tapınak, 1848 yılında Hong Kong İngiliz kolonisiyken Taoistler tarafından inşa edilmiştir. Edebiyat Tanrısı olarak bilinen Man Cheong MÖ 287 yılında doğmuştur. Tapınakta kutsanan diğer tanrı ise MÖ 160 yılında dünyaya gelmiştir. Tapınak içerisinde bu iki tanrı ve hayatlarını tasvir eden figürler bulunmaktadır. Yoğun tütsü kokusu bulunan yer şehrin en ilginç ve dikkat çekici yerleri arasında yer alıyor.

hong kong man mo tapınağı

Nathan Caddesi

Kowloon Yarımadası’nda yer alan Nathan Caddesi (弥敦道), Hong Kong’un en önemli ve hareketli caddelerinden biri. “The Golden Mile” (Altın Mil) adıyla da bilinen cadde bölgenin en eski caddesi olma özelliğine de sahip. Günümüzde neon ışıkları ve mağazaların zenginleştirdiği yerde alışveriş yapılabilecek mağazaların yanı sıra birçok kafe ve restoranı da bulabilirsiniz.

hong kong nathan caddsei

Tian Tan Buddha

1993 yılında tamamlanan büyük buda heykeli, Tian Tan Buddha (天壇大佛) Po Lin Manastırı’nda bulunmaktadır. 10.00 – 17.45 arasında ziyarete açık olan dünyanın en büyük bronz buda heykelini ziyaret edebilirsiniz.

tian tan buddha hong kong

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

KIRMIZI BİBER SALATASI TARİFİ

Kırmızı Biber Salatası Kırmızı Biber Salatası Tarifinin Malzemeleri 4 adet közlenmiş kırmızı biber 2 yemek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir