Anasayfa / Seyahat / Modern Bir Arap Esintisi Dubai

Modern Bir Arap Esintisi Dubai

Son yılların en fazla göze çarpan destinasyonlarından. Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan 7 emirlikten biri olan Dubai, sahip olduğu turizm olanakları ile dünyanın her noktasından ziyaretçileri kendine çeken bir yer. Dubai’nin gelişimi adeta okullarda ders olarak okutulacak cinsten.

1800’lü yılların başında yalnızca 1200 nüfuslu bir balıkçı köyü olan Dubai, özellikle 1950’li yılların ardından bölgede bulunan petrolün ve başarılı yönetimin ardından Dünya’nın en önemli noktalarından biri haline geldi. Ortadoğu’nun başarıyla pazarlanan turizm ve ticaret merkezi olan Dubai’ye ülkemizden de yoğun ilgi gösteriliyor.

Burj Al Arab

Yelken Otel olarak da biliniyor. Otelin en üst kısmında yer alan helikopter pisti, tenis kortu olarak da ünlü raketlerce kullanılmış. Oteli ziyaret edebilmeniz için ya otelde ya oda ya da restoranda rezervasyonunuz olması gerekiyor. Otelde konaklama fiyatları 6000 TL civarından başlıyor.

burj al arab seyahat

Burj Khalifa

Yalnızca Dubai’nin değil aynı zamanda dünyanın da en önemli yapılarından biri. Toplam 828 m uzunluktaki bina, şu an dünyanın en yüksek binası unvanına sahip. Bu yönüyle Dubai gezilecek yerler listemizin 2. sırasında yer alan Burj Khalifa, içerisinde birçok tesis var. Oteller, iş merkezleri ve restoranların yer aldığı bina içerisinde aynı zamanda seyir terasları da yer alıyor. 2010 yılında tamamlanan 164 katlı Burj Khalifa’nın 124. Katında At the TOP, 148. Katında ise At the TOP SKY adında 2 ayrı seyir terası bulunuyor. Bu 2 seyir terasının giriş ücretleri saate göre değişiyor.

Burj Khalifa seyahat gezi

Palm Jumeirah

Dubai gezilecek yerler listemizde birçok olağanüstü proje yer alıyor. Bunlardan en büyük olanı ise Palmiye Adaları adı verilen proje. Toplam 3 adadan oluşan Palmiye Adaları’ndan biri olan Palm Jumeirah Adası, Dubai kıyı şeridinde, denizin doldurulması ile oluşturulmuş bir kara parçası. Atlantis Hotel başta olmak üzere 30’a yakın işletmeyi kapsayan Palm Jumeirah, uzaydan bile görülebilen olağanüstü bir proje. Ada üzerindeki evlerden birine sahip olmak Araplar ve ünlüler için bir zenginlik ve prestij göstergesi. Bana göre turistik olarak çok gezilecek yer yok ama atlayın taksiye, ada çevresinde kısa bir tur atıp gezinize devam edin.

palm jumeiraj gezi seyahat tatil

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

KIRMIZI BİBER SALATASI TARİFİ

Kırmızı Biber Salatası Kırmızı Biber Salatası Tarifinin Malzemeleri 4 adet közlenmiş kırmızı biber 2 yemek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir