Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / 10 Güzellik Önerisi

10 Güzellik Önerisi

Yaz aylarında, sıcak ve güneşte  mükemmel görünmek isteyen kişilere işte top 10 güzellik önerisi;

1.“Botox”

Botox, estetik tedavilerde hala tüm dünyada liderliğini sürdürüyor. Nedeni de çok basittir; kolay, hızlı, acısız ve de sonuçları da önceden tahmin edilebiliyor olmasıdır. Emin ellerde ve güvenilir yerlerde yapılan toksin uygulamaları, yaşlanmanın da gözle görünür belirtilerini doğal bir şekilde ortadan kaldırır. Düzenli botox tedavileri ile herkes sonuç alabilmekte. Tedavinin  sonuçları  ise birkaç günde gözle görülebilir hale gelmektedir. Yani baharda ve yaz aylarında  güzellik planlamalarınızda bunu da göz önünde bulundurmanız gerekir.

güzel

  1. “Dolgu maddesi enjeksiyonları”

Sınavlardaki “Fill in the blanks” gibi, boşluklar doldurulur veya yaş aldıkça cildin desteğini kaybetmiş olduğu bölgeye destek-hacim sağlanır.   Cildin nem içeriği artar, ışıltılı, canlı ,esnek ve gergin bir görünüm kazanmış olur.  Çene kontürü düzelerek; yüz ovali ve yanaklar belirginleşebilir; yüz güzellik üçgeniniz ise eski şekline dönebilir.

  1. “Ameliyatsız lifting”

Yaz ayından önce  “ameliyatsız lifting” yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Son yıllarda geliştirilen “fokuslu ultrason” ve cilt altına yerleştirilmiş olan “organik ip” örgü teknolojileriyle sosyal yaşamdan da uzak kalmadan yeni kolajenlerinize merhaba diyebilirsiniz,  böylece cildinizde hızlı toparlanma etkisi sağlayın.

4.“Elleriniz”

Yaşlanma karşıtı bakımda ellinizi çoğu zaman göz ardı edebilirsiniz. Ellerin bakımını kontrollü bir şekilde yapan herkese, özellikle de yaşı belli eden bu bölgelere dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz. Eleriniz yaşlandıkça, kronolojik yaşınızı  göstermeye başlar.  Deride incelme ve doku kayıpları sonucu da damarlar belirgin hale gelmektedir. El tedavisinde dermal dolgu maddeleri ile beklemeye gerek kalmadan ve zahmetsizce hemen sonuç alınabilir; damarlı yapınız  da kaybolur.

bakım

5.Dekolte ve boynunuz”

Dekolte ve boynunuzda elleriniz özellikle açık yakalı elbiseler veya mayo   giydiğimizde yaşınızı belli etmektedir. Cildimizin bu bölgesi yıllar geçtikçe güneşin verdiği hasarlar ve genel olarak cildin bu kısımlarının ince doğası nedeniyle kırışır. Bazı vitamin ve mineral enjeksiyonları ile, bazı  estetik tedavilerle (fokuslu ultrason vb) , çok daha derin dekolteleri giyme şansına sahip olabilmeniz mümkün.

6.Güzel bir bakış yüzü aydınlatır.

Göz ve çevresine ışık dolgusu ile gözyaşı kanalı güçlendirilerek hacimlendirilir ve alt göz kapağınızdaki sarkma da yukarıya itilir. Böylece sizi uykusuz, yorgun, mutsuz gösteren ifadeniz de kaybolur, böylece çok daha parlak bir bakışa sahip olursunuz ve  yaz sıcağında da kapatıcı kullanımından kurtulmuş olursunuz.

7.“Dudaklarınız”

Dudaklarınızı özellikle dış köşelerini hafifçe volümlendirin… Burada amaç hiçbir zaman balık ağzı şeklinde abartılı vebüyük dudaklar oluşturmak değildir; yalnızca kaybedilen kadarki miktarı yerine koymak olmalıdır.  Çünkü, kronolojik yaşlanma ile birlikte dudakları etkileyen tüm tabakalarda (yağ dokusu, kas, diş eti, diş) volum kaybı ve incelme gelişir. Üst dudakda “bar kod” çizgileri gelişerek uzar ve diş seviyesini geçer. Dermal dolgu malzemeleriyle  bunların hepsini geriye döndürebilirsiniz… Ayrıca dudak ve çevresinin restorasyonu da yüzün orta üçgenini, yan projeksiyonunu etkiler. Böylece, çok daha genç görünüme sahip olabilir ve ufak bir parlatıcı ile de yaz akşamlarında daha çekici görünebilmeniz mümkündür.

bakımlı dudak

 8.“Günlük olarak cilt bakımı rutininiz”e özen gösterin.

Güneş koruyucu veya cilt bakım ürünü alışverişine çıktığınız zaman “rastgele “ demeyin.  Dermatologunuzdan mutlaka yardım alın. Tatildeyken güneş koruyucu kreminizi ve nemlendiricinizi de yanınızdan ayırmayın.

9.Vücut ağırlığınızı da kontrol altında tutun

Aşırı kilo alıp, vermeyin… Aşırı zayıflama diyetleri sarkma ve deride gevşemeye sebep olur. Tersine aşırı şişmanlama durumunda da deride aşırı gerilmeyle elastik lif yapısında bozulmalara sebep olur.

10.Hayata gülümseyin

Gülümseme gıdık kaslarınızı çalıştırmanızın en hızlı, en ucuz ve en güvenli yoludur. Sonuç olarak bütün bunlar sonucunda harika görünebilirsiniz, öz güveniniz artar ve takvim yaşınızdan da 10-15 yaş daha genç görünebilmeniz mümkün. Hedefinizi belirleyin…

 

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir