Anasayfa / Magazin / Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı Kimdir?

 

televizyon yapımcısı, sunucu

işadamı

 

Ilıcalı 1972 yılında Edirne’de dünyaya geldi.Memleketi Erzurumdur.. Eğitim olarak ilk ve ortaokulu Edirne’de okumuş Liseyi  Kadıköy Anadolu Lisesi(Kadıköy Maarif Koleji)’nde okumuştur. Son olarak İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği’ni kazanıp televizyoncu olmayı tercih etti.İlk dünya evine 19 yaşında yapmıştır.Bu evliliğinden  Banu 2. evliliğinden ise Leyla ve Yasemin adlarında 3 kız çocuğu sahibidir.

Ilıcalı 1993 yılında kot dükkanı açarak ticarete atılıp iflas etmiştir.Bir arkadaşı aracılığıyla  İlker Yasin’le tanışıp  denenmek üzere işe alınmıştır. Ardından Şansal Büyüka’nın ekibine transfer olup Televole’nin spor magazin olduğu yıllarda bu program içersinde kendine ait bir bölüm ile popüler oldu.Sonrasında 2002 yılında Acun Firarda adı ile ayrı bir program yaparak sunmuştur.Acun Ilıcalı  105 ülke gezmiştir. 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurmuş  Fear Factor, Survivor Türkiye-Yunanistan, Survivor Aslanlar-Kanaryalar ve Var Mısın Yok Musun? programlarının yapımcısı ve sunucusu olmuştur.Yakın tarihte  Var mısın? Yok musun? programından sonra Yetenek Sizsiniz programını yayına hazırlamış tv 8 televizyonunu satın almıştır.

Hakkında

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pelin Öztekin Zayıflamaya Devam Ediyor

Pelin Öztekin bundan iki sene  önce tüp mide ameliyatı olmuş ve sonrasında  ciddi şekilde kilo verdi. Mide küçültme ameliyatıyla toplamda 70 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir