Anasayfa / Seyahat / Bir İspanyol Şehri Valencia

Bir İspanyol Şehri Valencia

Tam bir öğrenci kenti olan Valencia aynı zamanda kısıtlı yabancı ziyareti ile de henüz çılgınlık seviyesine ulaşmamış o kadar turistik olmayan büyük İspanyol şehirlerinin tek temsilcisidir. Kentin Barcelona‘dan güzel plajlara, Madrid‘den daha ‘sıkı’ bir dokuya sahip olduğunu belirtmek gerekir.

Bol bol öğrenci, her yerdeki pejmürde Valenciana’lar (Kent aynı zamanda Comunidad Valenciana eyaletinin başkenti), bol bol portakal ve palmiye ağaçları ile sıralanmış yeşil tema, uzun Akdeniz kıyıları, çılgın İspanyol gece hayatı, aşırı yaygınlaşmış keyif verici maddeler, fütürizmin doruklarındaki mimari ile; AB üyesi olduğundan düzgün, Akdenizli olduğundan çılgın bir şehir Valencia.

valencia şehir mimarisi

Gezgin konuklarına kısa sürede çok keyifli dakikalar yaşatacak bu güzel kente, kıta Avrupa’sının güney gurur çizgisi denilebilir. Mevsim uygun ise müthiş bir deniz keyfi, her mevsim şahane bir gece hayatı bizleri davet ediyor.

Valencia’da Gezilecek Yerler

Akdeniz’in kıyısında kurulmuş Valencia, denizi, tarihi ve fütüristik mimariyi bir arada görebileceğiniz ender şehirlerden biri. Yazın giderseniz denize de girme fırsatı bulursunuz.

Eski Şehir: Görkemli katedraller, tarihi doku, sokak sanatları ve sayısız barın bulunduğu şehir merkezi Japon turistten, hipster gençlere kadar herkese hitap edecek renklilikte bir skalaya sahip.

visitas valencia

Eski şehrin merkezinde gotik Valencia Katedrali bulunuyor. Bu katedralin iki tarafında küçük ve çok iyi korunmuş La Plaza de la Reina ve La Plaza de la Virgen meydanları bulunuyor. Valencia Katedrali’nin tepesi zorlu bir yolculuk olsa da meydanları ve eski şehrin güzel bir manzarasını sunuyor.

valencia şehir merkezi

La Plaza de la Virgen‘den ilerleyince şehrin en önemli merkezi El Carmen‘e ulaşırsınız. El Carmen’de sanatın duvarlara işlendiği dar sokaklar arasında  sayısız bar, restoran bulabilirsiniz. Oldukça özgür hissettiren bölge farklı kesimlere ve zevklere hitap edecek her türlü mekanı bulmak mümkün. Bölgede barların yoğunlaştığı yerler La Plaza del Negrito ve Baja Sokağı. Daha yerel, biraz daha marjinal mekanlar için Rufaza Sokağı‘na geçebilirsiniz.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

KIRMIZI BİBER SALATASI TARİFİ

Kırmızı Biber Salatası Kırmızı Biber Salatası Tarifinin Malzemeleri 4 adet közlenmiş kırmızı biber 2 yemek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir