Anasayfa / Yaşam / Camlar Hangi Bezle Silinmelidir?

Camlar Hangi Bezle Silinmelidir?

Cam temizliği, bütün ev işleri arasında en zor yapılan iştir. Evlerin dış dünyaya açılan bölümlerinin çok iyi temizlenmesi ve iz kalmadan silinmesi pek çok kişi için önem taşıyan bir konudur. Özel üretilen cam bezlerinin yanında ayrıca cam silmek için birçok farklı yöntem bulunur.

Cam temizliğinde en önemli etken ise kullanılan bez ya da materyalin cam üzerinde dalgalar bırakmaması durumudur. Bunun için de daha sık dokunmuş kumaşlar ya da kâğıt dokuları kullanarak cam silmek, diğerlerine göre olumlu sonuçlar verir. Ayrıca son yıllarda da oldukça popüler olan mikro fiber bezler cam temizliğinde de oldukça etkili olmaktadır.

cam

Mikro Fiber Bezlerle Cam Temizliği Etkili Midir?

Mikro fiber bezler banyo, mutfak gibi yaşam alanlarında etkin bir temizlik sağlar. Özel dokuları ile de iz bırakma olasılıkları en düşük seviyede bulunur. Mikro fiber bezlerle toz alma işleminden, bulaşık kurulamaya kadar çoğu ev işinde olumlu sonuçlar alınır. Buradan hareketle de cam silmek için mikro fiber dokulu bezler tercih etmek doğru bir seçim olacaktır.

Cam Beziyle Cam Temizliği Etkili Midir?

Cam bezleri, camların temizliği için özel olarak üretilirler ve diğer bezlerden de farklı olarak daha düz bir yüzeye sahip olmaktadırlar. Bu özel yüzeyi sayesinde cam temizliği sırasında iz bırakma oranları da minimum düzeye iner. Kullanılacak olan etkili bir cam yüzey temizleyicisiyle uzun süreli bir temizlik sağlamak da mümkün olacaktır. Cam bezi iz bırakmadığı gibi aynı zamanda camların ekstra parlamasına da yardımcı olur. Bu bezlerde de önemli olan nokta bezin su ile çok fazla ıslatılmamış olmasıdır.

Eski Atlet Kumaşlarından Yararlanarak Cam Temizliği Yapılabilir Mi?

Annelerin belki de en sık başvurduğu yöntem pamuklu bir kumaş yardımıyla camları temizlemek. Genellikle klasik atlet kumaşı cam silme için uygun bir seçimdir. Yine sıkı dokunmuş yapısı ile bu kumaş, cam temizliğinde iz bırakmaz ve bulanıklara da sebep olmaz. Ayrıca  camların toz tutma ihtimallerini de düşürür. Fakat kumaş yapısı sebebiyle cam üzerinde hav bırakabilmektedir. Bu konuya da dikkat edilmesi gerekir. Havların önlenmesi için ise seri ve sık hareketlerle çok kuru olmayacak bir şekilde camlar silinmeli.

cam

Gazete Kâğıtlarıyla Cam Silmek Etkili Bir Yöntem Midir?

Geniş camlarda ve özellikle de aynalarda en etkili yöntem gazete kâğıdı kullanmaktır. Cam yüzey temizleyicisini sıktıktan sonra bir parça gazete kâğıdı buruşturulup cama uygulanır. Kuru gazete kâğıtları, camın yüzeyindeki lekelerin kolayca çıkmasına yardım edeceği gibi ayrıca pürüzsüz bir temizlik sağlar. Gazete kâğıtları genellikle tek kullanımlık olarak belirlenmeli. Aksi takdirde parçalanır ve cam yüzeyine yapışması ya da cam üzerinde izler bırakması da söz konusu olabilir. Aynalarda da hiçbir bulanıklık yaratmadan temizlik sağlamak mümkündür.

Camlar için Yüzey Temizleyicisi Seçimi Önemli Midir?

Camların temizliğinde bez kadar ayrıca seçilen yüzey temizleyicisi de önem taşır. Öncelikle bilindik olan markaların seçilmesi gerekir. Diğer ürünler hem sağlık hem de temizliğin kalitesi için olumsuz etkiler yaratabilir.  Ayrıca cam temizliğinde bulaşık deterjanından da yararlanmak mümkündür. Bulaşık deterjanı iyice durulandığı zaman camları parlatır.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Fener Taraftarından Şükran Ovalıya Küfür!

Caner Erkin Fenerbahçeden Beşiktaşa transfer olduktan sonra Fenerbahçeyle ilgili fotoğraflarını silmiş sonrasında , fotoğrafları niçin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir