Anasayfa / Güzellik / Makyajsız Güzellik Sırları

Makyajsız Güzellik Sırları

Kadınların olmazsa olmazların biri de bakım ve güzelliktir. Kendilerini daha güzel görmek ve hissetmek için çeşitli bakım yapan kadınlarda makyaj da vazgeçilmezdir.

Günümüzde birçok makyaj çeşidi bulunurken bunları uygulamak için zaman ve bilgiye ihtiyaç duyulur. Özel günler dışında işe, okula veya başka bir yere giderken her gün yeni baştan makyaj yapmak kişide bıkkınlığa da neden olur.

Peki makyajsız güzelliğin sırları nelerdir, bir kadın yüzünü nasıl güzel ve bakımlı gösterebilir? Bunun için birçok doğal yöntem olmakla birlikte bu biraz da kişiye bağlıdır.

UYKU YOKSA GÜZELLİK DAHA ZOR

Kadın ya da erkek fark etmeksizin yüzün canlı ve bakımlı olmasının ilk faktörlerinden biri uyku ve dinlenmektir. Günlük uyku saatinden az uyuyan ve dinlemeyen kişide solgunluk, yüzün çökmesi ve mutsuz bir ifade hakim olur. Bu nedenle hiç kimse uykusundan ödün vermemeli.

beautiful girl sleeps in the bedroom

CANLI YÜZ İÇİN NEMLENDİRİCİ VE SOĞUK SU DOSTU OLUN

Doğal yöntemler kullanılarak yüz mutlaka nemlendirilmelidir. Peeling gibi yöntemler kullanılarak yüz temizlenmelidir. Nemlenen yüz her zaman daha canlı gözükür. Ayrıca soğuk suyla yüzün yıkanması yorgunluk ifadesinden insanı kurtararak daha canlı yüze sahip olmayı sağlar.

peeling

GÜNEŞE DİKKAT

Ülkemizde 4 mevsim belirgin olarak yaşanırken yaz aylarında yüzümüzü güneşten korumalıyız. Çok fazla güneş alan yüz daha yaşlı görüntüye neden olur. Yüzün daima genç görünmesi için güneşten korunmalı ve bunun için kremler kullanılmalı.

KAŞLARDIR YÜZE BAKTIRAN

Yüze şekil veren ve ilk dikkat çeken detaylardan biri de hiç kuşkusuz kaşlardır. Kaşlar her zaman bakımlı ve yüz hatlarına uygun bir şekilde olmalıdır. Yapılan kaş çeşitleri yüzünüze uygun değilse kesinlikle uygulanmamalı ve sürekli düzenli olmaya özen gösterilmeli.

kas-tasarim-teknikleri-600x330

SU İÇMEYİ İHMAL ETME

Vücudumuzu sağlıklı olması için suyun önemi büyüktür. Su içmediğimiz takdirde vücudumuzda nasıl bozulmalar gerçekleşiyorsa aynı şekilde yüzümüz de bundan zarar görecektir. Yeteri kadar su içmeye her zaman önem verin.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir