Anasayfa / Moda / Aksesuar / Çanta Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çanta Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kadınlar için elbise kombinasyonları elbette çok önemlidir. Günlük, tatil, iş hayatı, sosyal toplantılar için farklı elbise seçimleri yapılır ve kombinler oluşturulur. Bu kombinleri aksesuar, çanta ve takılarla destekleyerek mükemmel hale getirirler.

Elbise seçimleri, başlı başına zorluklar içerirken elbiselere göre de çanta seçimi de aynı şekilde zorluklar içerir. Bu sebeple çanta seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.

Abiye elbiseler ve çanta seçimi

Abiye elbiseler, günlük kıyafetten öte özel mekânlar ve özel toplantılar için tercih edilen iddialı elbiselerdir. Bu sebeple abiye elbiseler için çok süslü, sıradan, elbisenin şıklığını gölgede bırakacak bir çanta tercihi yapılmamalı. Bu çantalar yerine, boyunuza ve de giyilen abiye elbisenin boyuna göre, küçük askılı çantalar ya da küçük el çantaları tercih edilmelidir.

çanta seçimi

-Uzun ve Kısa Etekler İçin Çanta Seçimi

Elbise ile kombin yaparken giyeceğiniz uzun bir etek boyunuzu çok uzun gösterecektir. Bu sebeple uzun eteklerin de üzerine giyeceğiniz bluz ve gömlek rengine uygun, sade, düz renk ve askılı bir çanta tercih edilmeli. Bu çanta tercihi, boyunuzu uzun gösterecek ve etekle de uyumlu görüneceksiniz.

-Pantolonlar için çanta tercihleri

Eğer elbise seçiminde etek yerine pantolon tercih edenlerdenseniz, çanta tercihlerinizde de çok dikkatli olmalısınız. Kot pantolon ve ve tişört tercih edecekseniz eğer orta boy bir çanta tercih edin.

Çanta süslemeleri, sizin vücut hatlarınıza ve vücut yapınıza göre değişir. Zayıf bir vücudunuz varsa püskülleri olan taşlar ile süslenmiş bir çanta, biraz kiloluysanız süslemesiz yani sade çantalar vücudunuzla daha uyumlu olacaktır.

çanta

Keten ya da kumaş pantolonlar tercih edip üzerine de yelek ve gömlek giymişseniz askısız, uzun ve ince el çantaları ya da askılı küçük çantalar tercih ederek zarif bir görünüme sahip olabilmeniz mümkün.

Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta vücut yapınızdır.  Çok zayıf bir vücut yapınız varsa eğer orta boy ve biraz bol askılı bir çanta, kilolu iseniz eğer boyunuzla orantılı orta boy ya da biraz daha küçük bir çanta tercih edin.

Tatil yöreleri için askılı ve kısa şort giydiğiniz zaman hayvan motifleri olan, küçük askılı ve çift kollu sırt çantaları tercih edebilirsiniz.  Plaj elbiselerinizi kolaylıkla taşımanız için de büyük koltuk altı çantalarını tercih etmenizde fayda var.

 

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

2020 ‘de Hangi Yatak Örtüleri Moda?

 Bu haberimiz ev hanımlarının bu yılın en moda  yatak örtülerini içeriyor. Yeni yatak örtüsü modelleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir