Anasayfa / Güzellik / Argan Yağı Şampuanının Yararları

Argan Yağı Şampuanının Yararları

Argan yağı şampuanı olarak iki farklı seçenek vardır. Birincisi; argan yağı özü içeren şampuanlardan birini alıp kullanmak, ikincisi de gündelik kullandığınız şampuana, birkaç damla doğal argan yağı eklemektir.

Eğer yağı şampuana eklerseniz, saçınızın durumuna göre, mesela çok yıpranıp kurudu ise daha fazla argan yağı eklemek şeklinde, ne kadar yağ kullanacağınızı d kendiniz belirleyebilirsiniz. Her iki seçenekte argan yağı, saçlarınızı nemlendirir ve daha parlak görünmesine yardımcı olur.

argan yaği

Argan Yağını Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Argan yağının saçlara birçok yararı vardır. Bunlar arasında da saç tellerini güçlendirmek, saçı ve saç derisini nemlendirmek ve kırılmalara karşı korumak da ilk sıralarda yer alır. Bu doğal yağın olumlu etkilerinden yararlanmak için argan yağı şampuanı seçerken bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir.

Kozmetik sektöründe de kullanılan argan yağı pahalı bir yağdır, çünkü bu yağı elde etmek oldukça emek gerektiren ve çok zahmetli bir süreç gerektirmektedir. Bu yüzden seçmiş olduğunuz şampuanın diğer şampuanlara göre bir miktar daha pahalı olması da normaldir.

Argan yağı içeren şampuanın saçlarınıza yumuşaklık ve parlaklık vermesi için şampuan içinde ne kadar miktarda argan yağı olduğu da önem taşır. Bunu öğrenebilmek için de şampuan ambalajı üzerinde bulunan “içindekiler” bölümüne bakın.

saç bakimi

Argan Yağını, Normal Şampuana Eklemek

Argan yağını gündelik kullandığınız şampuanınıza kendiniz eklemek isterseniz eğer, öncelikle bir aktardan katıksız ve %100 doğal argan yağı edinmelisiniz. Argan yağının kendisi, argan yağı içeren şampuanlara göre tabii biraz daha pahalı olabilir fakat karışımını kendiniz hazırlayacağınız için de bu şekilde daha uzun süre kullanabilmeniz mümkün.

Kullandığınız şampuana ne kadar argan yağı eklemeniz gerektiğine gelince ise ; buna saçlarınızın ne kadar yıprandığına ve uzunluğuna bağlı olarak kendiniz karar verebilmeniz mümkün. Örnek olması amacı ile, 250ml bir şampuanda 10-15 damla argan yağı yeterli olur.

Haftada bir argan yağı ile saç derinize masaj yapmak hem saç köklerinin güçlenmesini hem de saç derinizin nemlenmesini sağlayacaktır.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir