Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Cilt Kırışıklığına Sebep Olan Etkenler

Cilt Kırışıklığına Sebep Olan Etkenler

Cilt kırışıklığı

Cilt kırışıklıkları ile başa çıkabilmek için, öncelikle kırışıklıkların oluşma sebeplerini bilmek ve kırışıklıklarla savaşmak için de bu bilgilere göre hareket etmek gerek.

Bazı kadınların, yaşı kaç olursa olsun, ciltlerinde hiç kırışıklık bile olmaz. Bunun sebebi, ciltlerine gereken lgiyi gösterip, doğru ve bilinçli hareket etmiş olmalarıdır.

Sizlerin de bilinçlenmesi amacıyla kırışıklıklara yol açan etkenleri, maddeler biçiminde sıraladık.

cilt

Cilt Kırışıklığının Sebepleri

1- Kırışıklığa neden olan en büyük nedenlerden birisi, yüz mimiklerinizin çok aktif olması. Özellikle de kaşların çatılması kırışıklığa daha fazla neden olmaktadır.

2- Nemsiz kalan bir cilt, kırışmaya mahkumdur. Cildinizin sürekli neme ihtiyaç duymaktadır. Nem, cildin hayat kaynağı desek çok doğru bir ifade olur.

Cilt, nemlenmedikçe yavaşça canlılığını kaybetmektedir. Her zaman, cildinizi nemli tutmaya özen gösterin.

3- Sigara kullanmak yalnızca ciğerleri ve dişleri tahrip etmez, ayrıca cildin de sararıp yaşlanmasına sebep oluyor.

cilt nakimi

4- Sinirli ve stresli olmak kırışıklığın ana sebeplerinden biridir. Sinirlendikçe mimikleriniz kasılarak, cildinizde kırışıklıklar oluşmaya başlamaktadır.

5- Alkol kullanmak da tıpkı sigara gibi cildin kırışmasına ve yaşlanmasına yol açar. Alkol kullanıldığı zaman cilt şişer, ertesi gün de cilt gevşer ve elastikiyeti kaybolmuş olur. Bu da cildin, kısa bir zamanda yaşlanmasına sebep olur.

6- Güneşin zararlı ışınları, cildin yaşlanmasına ve kurumasına sebep olur. Kış aylarında bile bu zararlı etkiler görülmektedir. Bu yüzden de cildinizi sürekli,  güneşin zararlı etkilerinden korumanızda yarar vardır.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir