Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Lekesiz Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı?

Lekesiz Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı?

Cilt bakımı ve temizliği yalnızca özel günlerde yapılmamalı. Cilde düzenli bir şekilde bakım yapılması gerekmektedir. Pürüzsüz, parlak ve lekesiz bir cilde, sadece düzenli bir bakım yapılırsa eğer ulaşılabilir.

Cildimiz gün boyunca temiz tutulmalıdır ve lekesiz bir cilt için de düzenli bir cilt bakımı aksatılmadan yapılmalı. Haftada bir yapılan peeling uygulamaları da lekesiz bir cilt için mutlaka gerekli olmaktadır.

Cildin temizliği ve bakımı hakkında kesinlikle yapmanız gereken uygulamaları sırası ile aşağıda anlattık. Canlı ve güzel bir cilt için bu uygulamaları, düzenli bir biçimde aksatmadan uygulamanızı tavsiye ederiz.

bakım

Canlı ve Lekesiz Bir Cilde Sahip Olmanız İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Sabah kalkar kalkmaz ilk yapacağınız iş, yatağınızda 1 – 2 dakika boyunca tüm uzuvlarınızı iyice gerdirmek olacak. Böylece kaslarınız uyarılacak ve dolaylı olarak da cildinize taze kan yürüyecek.

Uzuvlarınızı gerdirdikten sonra da imkanınız varsa eğer, yazın ya da kışın hiç ayrım yapmadan, kesinlikle pencerenizi açıp derin derin nefes alın.

Her sabah düzenli bir biçimde yapacağınız bu 2 – 3 dakikalık nefes egzersizleri ile sindirim sisteminiz, boşaltım sisteminiz ve dolaşım sisteminiz efektif bir şekilde çalışmaya başlayacak. Yani tüm organlarınız uyanacak ve cildiniz de böylece canlılık kazanacak.

Lekesiz Bir Cilde Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalı ?

Limonun mucizevi özelliklerini tabii ki hepimiz biliyoruz. Her sabah bir su bardağı ılık suyun içine, bir adet taze sıkılmış limonun suyunu ekleyin ve bu suyu da aç karnına için. Bunun sonucunda hem günlük detoks yapmış olacak, hem de iç organlarınız çalışmaya başlayacaktır. Her sabah içilen 1 bardak limonlu su ile cilt, canlılık kazanmış olacak.

cilt

Limonlu su içtikten hemen sonra, cildinizi tonikle temizlemelisiniz. Böylece bir önceki günden kalan negatif enerjiyi cildinizden atmış olursunuz. Evinizde doğal malzemeler ile yaptığınız cilt bakım toniklerini de tercih eebilirsiniz.

Cilt temizliğinizi gerçekleştirdikten sonra kesinlikle cilt nemlendiricisi kullanın. Unutmayın, nem cildin hayat kaynağı demek. Sağlıklı bir cilt için nem, olmazsa olmazdır.

Cildinizi eğer nemden yoksun bırakırsanız, çok çabuk yaşlanır. Yağlı ciltler için de nemlendiriciler çok daha dikkatli kullanılmalı.

Cildinizi nemlendirdikten sonraki aşama ise cilt serumu kullanmak. Cilt serumu kullanmak, taze ve genç bir cilde sahip olmanın şartlarından biridir. Özellikle de belirli yaşlardan sonra, cilt serumunun düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Düzenli kullanılan cilt serumu ile yüzünüzdeki yaşlılık belirtileri azalır ve daha genç bir görünüme kavuşmuş olursunuz.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Pratik Güzellik Bilgileri**

Bayanlar bu habrrimiz  tam size göre ..Hızlı yağlanan saçlara, uzun sürede kuruyan ojelere, kurumuş ciltlere her …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir