Anasayfa / Anne / Çocuk / Çocuk Gelişimi / Çocuklar İçin Yaz Kampı

Çocuklar İçin Yaz Kampı

Her çocuğun hayalidir arkadaşlarıyla birlikte bir yaz kampına gitmek. Yaz da yaklaşıyorken hepimizin aklına düşen kamp yapmaya biraz daha yakından bakalım istedik. Bir kamp ortamı hem eğitimi hem de eğlenceyi bir arada sunuyorsa ona katılmak için tam zamanı. Peki yaz kampları neler öğretir, çocuklara neler katar?

çocuk yaz kampı

Kamp programları çocuklara çeşitli fiziksel aktiviteleri yapma imkanı sunuyor. Özellikle doğada yapılan her şey kendiliğinden doğal bir egzersize dönüşebiliyor. Yapılan araştırmalar şehirde yaşayan çocukların yüzde 74’ünün günde 1 saatten az fiziksel aktivite yaptığını ve buna bağlı obezitenin artış gösterdiğine işaret ediyor. Egzersiz, çocukların beyin ve fiziksel gelişiminde oldukça önem taşıyor. Beyin faaliyetleri incelenen, fit olan çocuk ve ergenlerin, bilişsel kapasitelerini daha etkin ve uzun süreli kullandıklarını kanıtlıyor. Kamp sırasında yapılan doğayı tanıma, inceleme, trekking gibi tüm aktiviteler ise çocukların daha zinde bireyler olmalarını sağlıyor.

çocuklar için yaz eğitim programı

Kampta imkanlar sınırlıdır, kamp hayatı konfordan uzaktır ve doğada kamp yapmanın amaçlarından biri de doğanın sunduğu imkanlardan yararlanarak hayatta kalmayı başarabilmektir. Birlikte üretmek, grup olarak yapmak, belirli kurallara uymak gibi zorunluluklar çocukların tüm hayatına olumlu olarak yansır. Kamp yapan çocuklar zamanı ve insan kaynağını doğru değerlendirmeyi öğrenirler.

çocuklar için yaz kampı

Yaşıtlarıyla birlikte belirli bir kurallar dizisi içerisinde, bribirine saygı duyarak geçirilen bir zamanlar çocukların sosyal hayatında da köklü değişikliklere yol açar. Sosyal gelişimin yapı taşları problem çözebilme, disiplin, liderlik, takımdaşlık, öz güven, öz saygı ve en önemlisi kendini doğru ifade edebilme becerilerini kamplarda yaşayarak öğrenirler.

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Faktoring Nedir? Türkiye’de Faktoring

İşletmeler için oldukça önemli olan faktoring yönteminin ne olduğunu ve Türkiye’de bu yöntemin hizmetlerinin nasıl …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir