Anasayfa / Seyahat / Metabolizma Hızınıza Yardımcı Olacak Besinler

Metabolizma Hızınıza Yardımcı Olacak Besinler

Yaz mevsimine fit girmek tüm kadınların hayalidir. Fit ve zinde olmak beden sağlığı için olduğu kadar ruh sağlığı için de önemlidir. Sağlıklı ve zinde hissetmek için metabolizmanızı hızlandıracak besinler size yardımcı olacaktır.

Güçlü bir antioksidan olan yeşil çay metabolizma hızınıza büyük bir yardımcıdır. Aynı zamanda yağ yakıcı özelliği de bulunan yeşil çay, vücudunuzda bulunan serbest radikalleri temizleyerek metabolizmayı harekete geçirir. Aynı yeşil çay gibi beyaz çay da kuvvetli bir antioksidandır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek, vücuttaki yağ oranını dengeler.

Antioksidan bakımdan güçlü olan diğer bir besin ise zencefildir. Kendine has kokusuyla hoş bir aromatik de olan zencefil, aynı zamanda iştah bastırıcı özelliğe sahiptir. Zencefilin yağ yakıcı özelliğinden faydalanmak için salatalarda kullanabilirsiniz.

Egzersiz ile birlikte yağ yakıcı özelliği bulunan besinlerden biri de limondur. C vitamini ve posa bakımından zengin olan limon, bağırsak hareketlerini düzenlemeye yardımcı olur. Elma da içerdiği pektin sayesinde bağırsak hareketliği sağlayan besinlerdendir. Egzersiz ile birlikte limon gibi elma da, zayıflatıcı etkiye sahiptir.

Bitki çaylarından hoşlanıyorsanız metabolizma hızınız için mate çayını kullanabilirsiniz. Mate çayı, içerdiği kafeinden dolayı yağ yakıcı özellikler taşıyan çaylardandır.

Metabolizmanız için kullanabileceğiniz besinlerin en önemlilerinden biri de yoğurttur. Protein kaynaklı olan yoğurdun içerdiği probiyotiklerden dolayı bağırsak hareketlerinizi düzenleyici etkisi vardır. Tokluk hissi yaratır ve zayıflamaya yardımcı olur.

 

Hakkında admin

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

KIRMIZI BİBER SALATASI TARİFİ

Kırmızı Biber Salatası Kırmızı Biber Salatası Tarifinin Malzemeleri 4 adet közlenmiş kırmızı biber 2 yemek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir